SİVAS ARICILIK DESTEKLEMELERİNDE İLK ÜÇTE

SİVAS ARICILIK DESTEKLEMELERİNDE İLK ÜÇTE

SİVAS ARICILIK DESTEKLEMELERİNDE İLK ÜÇTE

 

ARICILIK SEKTÖRÜNDE 7 YILDA 80 MİLYON LİRALIK HİBE DESTEĞİ VERİLDİĞİNİ İFADE EDEN TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ, BU HİBELERDEN EN ÇOK YARARLANAN ŞEHİRLERİ ORDU, SİVAS VE VAN OLARAK AÇIKLADI.

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, arıcılık sektörünün geliştirilmesine yönelik verdikleri desteklere ilişkin bilgiler verdi. Arıcılığa 7 yılda 80 milyon liralık hibe desteği verdiklerini ifade eden Bakan Pakdemirli, bu hibelerden en fazla yararlanan ilk 3 ili Ordu, Sivas ve Van olarak açıkladı.

 

IPARD Programı kapsamında arıcılık, arı ürünlerinin üretimi, işlenmesi ve paketlenmesine yönelik proje üreterek yatırıma dönüştürmek isteyen girişimcilere yüzde 55 ila 65 oranında hibe fırsatları sunulduğunu anımsatan Bakan Pakdemirli, 175 milyon lira tutarındaki bin 855 arıcılık projesine destek verdiklerini söyledi.

 

Arıcılara ücretsiz proje hazırlama imkanı sunulduğunu dile getiren Pakdemirli, TKDK´nin, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği ve Türkiye Bal Üreticileri Merkez Birliği ile imzaladığı protokol kapsamında arıcıların projelerini ücretsiz hazırlatabileceğini sözlerine ekledi.

Kategori: HABERLER

158 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.