SİVAS ASKERLİK ŞUBESİNDEN UYARI BAKAYA DURUMUNA DÜŞMEYİN

SİVAS ASKERLİK ŞUBESİNDEN UYARI BAKAYA DURUMUNA DÜŞMEYİN

SİVAS ASKERLİK ŞUBESİNDEN UYARI BAKAYA DURUMUNA DÜŞMEYİN

 

 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI SİVAS ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞI, ASKERLİKLERİNE KARAR ALDIRAN ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERİ BAKAYA DURUMUNA DÜŞMEMESİ İÇİN UYARDI.

 

 

Milli Savunma Bakanlığı Sivas Askerlik Şubesi Başkanlığı, yaptığı yazılı açıklama ile askerliklerine karar aldıran er statüsündeki yükümlüleri bakaya durumuna düşmemesi için uyardı.

 

Er statüsündeki yükümlülerin 2 grup halinde silah altına alınacağına dikkat çekilen yazılı açıklamada “Askerliklerine karar aldıran er statüsündeki yükümlüler 1999/1 tertip olarak 30 Ocak- 1 Şubat birinci grup, 13-14 Mart  ikinci grup olarak silah altına alınacaklardır. Sevke tabi yükümlüler sınıf ve eğitim merkezlerini 15 Ocak tarihinden itibaren e-devlet üzerinde öğrenebilir. Sevk evraklarını e-devlet üzerinden alabilirler. Kimlik belgeleri ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti numarasına istinaden istedikleri PTT şubesinden yol ve iaşe bedelini alarak, askerlik şubelerine uğramadan birliklerine katılabilirler.  Sevke tabi yükümlülerin sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listeler askerlik şubesi ilan levhasına 15 Ocak 2019 tarihinde asılacak olup isteyenler öğrenebileceklerdir. Sevk evrakı birinci grup 15 Ocak, ikinci grup 1 Mart tarihinden itibaren verilmeye başlanacak olup toplu sevkler ise birinci grup 30 Ocak-1 Şubat, ikinci grup 13-14 Mart tarihleri arasında yapılacaktır. Sevk evraklarını almak üzere şubemize başvuracak yükümlülerin, nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir” denildi.

Açıklamanın devamında, “Askere alınacaklardan birinci grupta sevke tabi yükümlüler evraklarını en geç 1 Şubat, ikinci grupta sevke tabi yükümlüler ise 14 Mart tarihine kadar almaları gerekmektedir. Sevk evraklarını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar bakaya suçunu işlemiş olacaklardır. Yükümlülerin zamanında sevk evraklarını almaları ve birliklerine katılmaları menfaatleri icabıdır” ifadeleri kullanıldı.

Kategori: HABERLER

313 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.