SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ MİLYONLUK PROJEYE KATILACAK

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ  MİLYONLUK PROJEYE KATILACAK

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ  MİLYONLUK PROJEYE KATILACAK

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ  BAŞARILARINA HER GEÇEN GÜN BİR YENİSİNİ EKLİYOR. 10 MİLYON EURO’ LUK PROJEYE  CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ KATILIM SAĞLAYCAK

Cumhuriyet üniversitesi Dr. Öğr Üyesi Ahmet Aksöz’ün ekip lideri ve Hafik Meslek Yüksekokulu  Öğr Gör. Mustafa Yılmaz’ın ekip üyesi olduğu, Avrupa çapında 16 kuruluşun katılımıyla “HORIZON-” çağrısı kapsamında sunulan ve “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi nin yer aldığı FLEXSHIP akronimli 10 milyon Euro’luk “Ufuk Avrupa” projesi Avrupa Komisyonu tarafından kabul edildi.

Dr. Öğr Üyesi Aksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Ülkemizden Kocaeli Belediyesi ve ELKON firmasının da yer aldığı proje kapsamında ülkemizin en uzun menzilli en teknolojik elektrikli/hibrit gemisi elde edilecektir şeklinde konuştu.

Öğr. Gör. Yılmaz , “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin söz konusu projeye katılımıyla, dünya genelinde çok yeni bir yaklaşım olarak elektrik enerjisinin deniz ulaştırma modunda kullanımı, ülkemize önemli derecede “know-how” tecrübesi kazandırılacaktır.” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

haber

Bir cevap yazın