SİVAS KANGALININ TAHTINI SALLAYAN IRK İDDİASI

SİVAS KANGALININ TAHTINI SALLAYAN IRK İDDİASI

AKSARAY MALAKLISI CİNSİ KÖPEĞİN SİVAS KANGALININ TAHTINI SALLIYOR HABERİ SİVASLILARIN BÜYÜK TEPKİSİNİ ÇEKTİ.DÜNYA GENELİNDEN CİDDİ TALEPLERİN OLDUĞUNU İDDİA EDEN AKSARAY MALAKLISI IRKLARI GELİŞTİRME DERNEĞİ BAŞKANI MUAMMER TIPIRDAMAZ YURT DIŞINA GÖNDRİLEN KÖPEKLERİN SAF KAN OLDUKLARINI İDDİA ETTİ.

SİVAS KANGALININ TAHTINI SALLAYAN IRK İDDİASI

İddialar aksaray malaklısı cinsi köpeğin sivas kangalının tahtını salladığı yönünde

Bir çok siteye ve haber ajansına düşülen haberde aksaray malaklısı cinsi köpeğin kangal ırkı köpeğinin tahtını salladığını ve ağırlıklı olarak bekçi veya çoban köpeği olarak kullanıldığı öne sürüldü

Konuya ilşikin açıklama AKMİD Başkanı Muammer Tıpırdamaz dan geldi..Sivaslıların tepkisine neden olan bu haberde “Malaklıların anne ve babasını göstererek, en iyi yavruların yurt dışına gitmesini sağlıyoruz çünkü bu köpekler Aksaray malaklısı cinsini temsil ediyor. Giden köpekler saf ırk Aksaray malaklısı olmazsa ilerde hem üreticiye hem de bize sıkıntı verir. Aksaray malaklı köpeğinin ‘uluslararası ırk’ tespit çalışmaları halen devam ediyor. Bu çalışmaların malaklı cinsi köpeklerin korunmasına ve dünyada tanınırlığına katkı sunmasını bekliyoruz. dedi.

Kategori: HABERLER

197 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.