SİVAS-KARS DEMİRYOLU HATTI 25-30 NİSAN ARASI İLAÇLANACAK

 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Sivas-Kars Demiryolu Hattı 25-30 Nisan Arasında otlarla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacağını duyurdu.

 

TCDD Genel Müdürlüğü’nün konuya ilişkin açıklamasına göre; Sivas-Kayseri-Çetinkaya-Divriği-Erzincan-Erzurum ve Kars sınırları içinde kalan demiryolu hat ve istasyonlarında 25-30 Nisan tarihleri arasında ilaçlama gerçekleştirilecek.

 

Mücadele kapsamında kullanılan ilaçların insan ve hayvan sağlığını olumsuz etkileyici özellikler taşıdığına dikkat çekildi. Bu nedenle demiryolu güzergahı ve 10 metre yakınındaki arazilerde, vatandaşların, ilaçlama tarihlerinden bir hafta boyunca dikkatli olması, belirtilen güzergahlar ve çevresinde hayvan otlatılmaması, ot hasadı yapılmaması uyarısında bulunuldu.

 

TCDD’nin ilaçlama programı çerçevesinde; 25 Nisan günü Kayseri-Şarkışla, 26 Nisan günü Şarkışla-Sivas, 27 Nisan günü Çetinkaya-Divriği, 28 Nisan günü Divriği-Erzincan, 29 Nisan günü Erzincan-Erzurum ve 30 Nisan günü Erzurum-Kars demiryolu ve istasyon güzergahları ilaçlanacak.

Bir cevap yazın