SİVAS VALİLİĞİ’NE ATANAN YILMAZ ŞİMŞEK KİMDİR ?

SİVAS VALİLİĞİ’NE ATANAN YILMAZ ŞİMŞEK KİMDİR ?

SİVAS VALİLİĞİ’NE ATANAN YILMAZ ŞİMŞEK KİMDİR? 

7.12.1971 Yılında Antalya İlinin Gazipaşa İlçesi Zeytinada Köyünde Dünyaya Geldi. İlk Öğrenimini Zeytinada Köyünde, Orta Ve Lise Tahsilini Gazipaşa İlçesinde Tamamladı. 1989 Yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi / Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Tahsiline Başladı. Dört Yıllık Eğitimin Ardından, 1993 Yılında Üniversite Tahsilini Başarı İle Tamamladı.Aynı Yıl Girmiş Olduğu Kaymakamlık Sınavında Başarı Göstererek 1994′ Te Kaymakam Adayı Olarak Niğde’ye Atandı. Kaymakam Adaylığı Süresi İçerisinde Sırasıyla Seydiler, Doğanşar Ve Serinhisar Kaymakam Vekillikleri Yaptı. Ayrıca Bu Süre İçerisinde Dil Eğitimi Ve Uygulamaları Yerinde Görmek İçin 8 Ay Süreyle İngiltere’de Bulundu.

Adaylık Süresinin Bitiminden Sonra İlk Olarak Halkapınar (Konya) Kaymakamlığına Atandı. Daha Sonra Sırasıyla Hamur (Ağrı), Şiran(Gümüşhane), Yenipazar (Aydın) Kaymakamlığı, Karaman Vali Yardımcılığı, Dalaman Kaymakamlığı Ve Dalaman Havalimanı Mülki İdare Amirliği İle Pendik Kaymakamlığı Görevlerinde Bulundu. Son Olarak Pendik Kaymakamı Olarak Görev Yapmakta İken, İçişleri Bakanlığının 13.06.2017 Tarih Ve 2017/10458 Sayılı Kararnamesi İle Niğde Valilik Görevine Atanmıştır.

Ayrıca, 1995 Yılında Todaie (Türkiye Ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü) De ‘Kamu Yönetimi Ve Üst Düzey Yöneticilik’ Üzerine Yüksek Lisans Programını Bitiren Sayın Şimşek, 2007 Yılında İse İngiltere/Portsmouth Üniversitesi’european Studies’ (Avrupa Çalışmaları) Bölümünde ‘Türkiye’nin Avrupa Güvenliği Açısından Önemi’ Adlı Teziyle Mastırını Tamamladı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Alanında Dört Yıllık Bir Çalışmanın Sonunda Doktora Eğitimini Tamamlayan Sayın Şimşek, Dr. Çiğdem Şimşek İle Evli Olup, Bir Kız Ve Bir Erkek Çocuk Babasıdır, İyi Derecede İngilizce Bilmektedir.

haber

Bir cevap yazın