SİVAS’IN RÜYASI GERÇEK OLDU

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ, EN MODERN VE EN EKONOMİK KAYAK MERKEZLERİ ARASINDA GÖSTERİLEN YILDIZ DAĞI KIŞ SPORLARI TURİZM MERKEZİ’NİN RESMİ AÇILIŞI YAPILDI. AÇILIŞ TÖRENİNE MİLLİ SAVUNMA BAKANI İSMET YILMAZ AK PARTİ SİVAS MİLLETVEKİLLERİ SELİM DURSUN, HİLMİ BİLGİN VALİ ALİM BARUT VE ÇOK SAYIDA VATANDAŞ KATILDI.

 

 

TÜRKIYE’NIN EN GENÇ, EN MODERN VE EN EKONOMIK KAYAK MERKEZLERI ARASINDA GÖSTERİLEN YILDIZ DAĞI KIŞ SPORLARI TURİZM MERKEZİ’NİN RESMİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

SIVAS’IN KUZEYİNDE MERKEZE 58 KİLOMETRE MESAFEDE OLAN 2 BİN 552 METRE RAKIMLI YILDIZ DAĞI KIŞ SPORLARI TURİZM MERKEZİ’NİN 15 EYLÜL 2013 TARIHINDE TEMELININ ATILMASININ ARDINDAN RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. MİLLİ SAVUNMA BAKANI İSMET YILMAZ’IN DA KATILDIĞI AÇILIŞ TÖRENİNE İLGİ HAYLİ YOĞUN OLDU.

 

İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ SALİH AYHAN, “SİVAS’IN RÜYASI GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ. BU GERÇEĞİ HERKESİN GÖRMESİNİ İSTİYOR VE HERKESİ YILDIZ’A BEKLİYORUZ.” DİYE KONUŞTU.
ARDINDAN KONUŞAN VALİ ALİM BARUT İLE SİVAS MİLLETVEKİLİ SELİM DURSUN İSE, SİVASIN YILDIZININ BAHTI AÇIK OLSUN DİYEREK HAYIRLARI VESİLE OLMASINI DİLEDİ.

 

SIVAS YILDIZ DAĞI KIŞ SPORLARI TURİZM MERKEZİ’NİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILAN BAKAN YILMAZ YAPTIĞI KONUŞMADA, ÇEŞİTLİ KÜLTÜR ZENGİNLİKLERİ OLAN SİVAS’IN BİR DEĞER KAZANDIĞINI İFADE ETTİ.

 

KONUŞMALARIN ARDINDAN BAKAN YILMAZ VE BERABERINDEKILER, IÇINDE PISTLER, MEKANIK TESISLER, YAPAY KARLAMA, BUZ PARK, OTEL, 2 GÜNÜBIRLIK TESIS, 2 KÜTÜK EV, IDARI VE TEKNIK BINA, SAĞLIKEVİ, KARAKOL BİNASI, METEOROLOJİ İSTASYONU İLE MESİRE ALANLARININ BULUNDUĞU SİVAS YILDIZ DAĞI KIŞ SPORLARI TURİZM MERKEZİ’NİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

 

AÇILIŞ TÖRENİNDE, “SİVAS’IN YILDIZI PARLIYOR” PROJESİ KAPSAMINDA KAYAK MERKEZİ’NDE EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLER, TÜRK BAYRAKLARIYLA KAYAK GÖSTERİSİ YAPTI. YAKLAŞIK 2 BİN KİŞİNİN KATILDIĞI TÖRENİN ARDINDAN AÇILIŞA GELEN VATANDAŞLAR DOYASIYA EĞLENDİ.

 

TÖRENE, SIVAS VALISI ALIM BARUT, AK PARTI SIVAS MILLETVEKILLERI HILMI BILGIN, SELIM DURSUN VE DIĞER YETKİLİLER KATILDI.

 

 

 

Bir cevap yazın