SİVAS’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ BAŞKENTTE TANITILIYOR

Ankara’da 25 Eylül’e kadar sürecek başkent 5. Sivas Tanıtım Günleri’nde Sivas’ın yöresel yemekleri ve kültürü tanıtıldı.

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde gerçekleştirilen ‘Başkent 5. Sivas Tanıtım Günleri’ yoğun ilgiyle karşılandı.

Sivas’tan çok sayıda vatandaşın katıldığı festivalde Sivas yöresine ait pezik turşusu, Kangal köpeği, şifa olan balıklar tanıtıldı ve festivalde Sivas köftesi yeme yarışması düzenlendi.

Başkent 5. Sivas Tanıtım Günleri çerçevesinde düzenlenen Sivas köftesi yarışmasında birinci olan Doğan Güneş, Mutluyuz bir de hediye aldık en sevindirici noktası bu” diye konuştu.

Sivas’ın simgesi olan Kangal köpekleri hakkında bilgi veren Sadık Karabalçık, Kangal köpeklerin uysal olduğunu ifade ederek, “En büyük özellikleri bayan ve çocuğa gelmez sürüleri ölüm pahasına korur. İş yerlerine ve sürülere çok sahip çıkar” dedi.

Sivas kaplıcalarında bulunan şifalı balıkların sedef ve egzama hastalığını tedavi ettiğini savunan işletmeci Fuat Ünsal ise Güneş, oksijen, balık ve su komplike bir çalışma ile insanlar tedavisini olup kaplıcamızdan mutlu bir şekilde ayrılıyorlar” ifadelerini kullandı.

Festivale katılan vatandaşlar festivale ilişkin, açıklamalarda bulundular.

admin

Bir cevap yazın