SİVASLI HALK OZANI HASAN ERDOĞAN VEFAT ETTİ

SİVASLI HALK OZANI HASAN ERDOĞAN VEFAT ETTİ

SİVASLI HALK OZANI HASAN ERDOĞAN VEFAT ETTİ

SİVASLI HALK OZANI HASAN ERDOĞAN VEFAT ETTİ. TÜRKÜLERİYLE HALK ARASINDA SEVİLEN BİR SES OLAN SİVASLI OZAN HASAN ERDOĞAN 71 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ.VEFAT HABERİNİ ERDOĞAN’IN OĞLU CANKAT ERDOĞAN DUYURDU. HASAN ERDOĞAN’IN CENAZESİ CUMA GÜNÜ PİRSULTAN CEMEVİ’NDEN KALDIRILARAK, KARŞIYAKA MEZARLIĞI’NA DEFNEDİLECEK. 

Sivaslı Halk Ozanı Hasan Erdoğan Vefat Etti. Türküleriyle Halk Arasında Sevilen Bir Ses Olan Sivaslı Ozan Hasan Erdoğan 71 Yaşında Hayatını Kaybetti.

Vefat Haberini Erdoğan’ın Oğlu Cankat Erdoğan Duyurdu. Hasan Erdoğan’ın Cenazesi Cuma Günü Pirsultan Cemevi’nden Kaldırılarak, Karşıyaka Mezarlığı’na Defnedilecek. 

Hasan Erdoğan kimdir?

Halk ozanı Hasan Erdoğan, 1951’de Sivas’ın Divriği ilçesinde dünyaya geldi. TRT Ankara Radyo sınavlarına giren Erdoğan burada “Sen beni severdin vefasız güzel” isimli türküyü okudu. Kendi türkülerini seslendirmesine ek olarak Pir Sultan Abdal’ın da birçok deyişini seslendirmiştir. En çok etkilendiği isimlerden birinin Âşık Mahzuni Şerif olduğunu ifade eden Hasan Erdoğan, Türk Halk Müziği’nin önemli sesleri arasında yer alıyordu.

haber

Bir cevap yazın