SİVASLI VALİ YARDIMCISI, GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

SİVASLI VALİ YARDIMCISI, GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

 

 

SİVASLI VALİ YARDIMCISI, GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

 

GÖREVLİ OLDUĞU SURİYE’NİN CERABLUS KENTİNDEKİ MAKAMINDA KALP KRİZİ GEÇİREREK VEFAT EDEN GAZİANTEP VALİ YARDIMCISI AHMET TURGAY İMAMGİLLER(49), MEMLEKETİ SİVAS’TA GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.

Geçirdiği kalp krizi sonrası vefat eden Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller’in cenazesi, Gaziantep Valiliği önünde düzenlenen törenin ardından dün akşam hava yoluyla Sivas’a getirildi.

İmamgiller için Şarkışla Kaymakamlığı önünde bugün tören düzenlendi.

Cenaze törenine İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Gaziantep Valisi Davut Gül, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Sivas Valisi Salih Ayhan, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, İmamgiller’in annesi Cemile, babası Cemal Cahit, eşi İmran, kızları İnci, Aybüke İmamgiller ile yakınları, il protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Törende İmamgiller’in annesi Cemile İmamgiller, oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak, göz yaşı döktü

İmamgiller’in eşi İmran ve yakınları da tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Sivas Valisi Salih Ayhan, törende yaptığı konuşmada, Çalıştığı her ilde gönlüyle, kararlı duruşuyla, milli duruşuyla hizmet etmiş ve çalıştığı yerlerden bizi arayarak dualarını iletmiştir. Ahmet ağabeyimizin bundan sonra ailesi ailemizdir, kardeşleri kardeşlerimizdir. Onu unutmayacağız. Bakanlığımız, devletimiz böyle kıymetli bir bürokratını en iyi şekilde yad edecek ve unutmayacaktır. ifadesini kullandı.

Kardeşi Hüseyin Turgut İmamgiller de Tek tesellim yüce devletimizin tekrar barış, huzur götürdüğü topraklarda o barış ve huzurun bir neferiyken görevinin başında hakka yürümesidir. dedi.

Vali Yardımcısı İmamgiller’in cenazesi öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Şarkışla Garipler Mezarlığına defnedildi.

Kategori: HABERLER

182 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.