SİVASSPOR YİNE HÜSRAN YAŞATTI!

SİVASSPOR YİNE HÜSRAN YAŞATTI!

SİVASSPOR YİNE HÜSRAN YAŞATTI!

 ANKARAGÜCÜ: 2 DG SİVASSPOR:1

     Süper ligin 7. Haftasında başkent deplasmanında ankarağücü ile karşılaşan sivasspor sahadan 2-1 mağlup ayrılarak ligdeki kötü gidişini sürdürdü.

    Maçın 2. Dakikasında Ankaragücü Corci Beridze ile 1-0 öne geçti. Erken gelen bu golden sonra sivassporun baskı kurup beraberlik golü araması beklenirken tam tersine ilk yarı boyunca ciddi bir gol girişimi olmadı.44. dakikada ankaragücü Ali  Sov’la skoru  2-0 yaptı.

İlk gol girişimini  45 artı 2. Dakikada  yapan sivassporun attıığı gol VAR dan geri döndü  ve ofsayt gerekcesiyle iptal edildi.

Maçın ikinci yarısına biraz daha etkili başlayan sivasspor 48. Dakikada kılinton Enji ile skoru 2-1 yaptı ve daha sonraki dakikalarda zaman zaman rakip kale önünde görünen sivasspor beraberlik golünü atamayınca maçıda 2-1 kaybetti. Bu sonuçtan sonra sivasspor ligin 7. Haftasını 4 puanla 17. Sırada tamamladı.

   Maçtan sonra açıklama yapan sivasspor teknik direktörü rıza çalımbay şunları söyledİ.

Çamlıbay; Avrupa’da ve ligde aynı anda oynamanın kolay olmadığını,yoğun fikstürden dolayı yaklaşık bir aydır antrenman yapmadıklarına dikkat çeken Çamlıbay, Eksikliklerimiz de bize maalesef sıkıntıya neden oluyor açıklamalarında bulundu.

haber

Bir cevap yazın