SİVAS’TA 1 MAYIS HALAYLARLA KUTLANDI

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLAMALARINA CUMHURİYET HALK PARTİSİ, EMEP, GİBİ SİYASİ PARTİLER İLE KESK’E BAĞLI SENDİKALAR VE ÇEŞİTLİ GENÇLİK KURULUŞLARI İLE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ KATILDI.

KUTLAMA ÖNCESİ MEVLANA CADDESİ VE ÇEVRESİNDE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI. KUTLAMANIN YAPILACAĞI CADDEYE ÇIKAN SOKAKLAR BARİKATLARLA KAPATILDI. CADDENİN ÜZERİNDE BULUNAN ÇÖP KONTEYNERLERİ KUTLAMALARIN GÜVENLİĞİ İÇİN BULUNDUĞU YERLERDEN KALDIRILDI.

GRUPLAR, ETHEMBEY PARKI ÖNÜNDE TOPLANARAK POLİSİN OLUŞTURDUĞU GÜVENLİK NOKTALARINDA ARAMADAN GEÇTİKTEN SONRA TRAFİĞE KAPATILAN MEVLANA CADDESİ ÜZERİNDEN KUTLAMALARIN YAPILDIĞI ALANA KADAR YÜRÜDÜ.

CADDE BOYUNCA DÖVİZ VE PANKARTLAR EŞLİĞİNDE YÜRÜYEREK SLOGAN ATAN GRUPLAR, MİTİNG ALANINDA BİR ARAYA GELDİ. MEVLANA MEYDANI’NDA YAKLAŞIK 200 KİŞİNİN KATILDIĞI KUTLAMA PROGRAMINDA, ÇEŞİTLİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ADINA KONUŞMALAR YAPILDI.

KONUŞMALARIN ARDINDAN DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE HALAYLAR ÇEKİLDİ. BU SIRADA ÜLKÜ OCAKLARI ÜYESİ BİR GRUP BARİKATLARDAN GEÇİP ALANA GİRMEK İSTEDİ.

POLİSLERİN UYARISININ ARDINDAN GRUP OLAYSIZ BİR ŞEKİLDE DAĞILDI

 

Bir cevap yazın