SİVAS’TA 1031 YERLEŞİM YERİNE ULAŞIM SAĞLANAMIYOR

HAFTA SONU ETKİLİ OLMAYA BAŞLAYAN VE HALA ETKİSİNİ SÜRDÜREN KAR VE TİPİ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEMEYE DEVAM EDİYOR. YOĞUN KAR YAĞIŞI VE TİPİ NEDENİYLE BİN 31 YERLEŞİM YERİNE ULAŞIM SAĞLANAMAZKEN YOLDA KALAN VATANDAŞ VE HASTALARIN YARDIMINA İL ÖZEL İDARE EKİPLERİ KOŞUYOR.

Hafta sonu etkili olmaya başlayan kar ve tipi hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle pek çok yol ulaşıma kapanırken bin yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor.

İl Özel İdare ekipleri kapanan yolları açmak için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürürken yolda kalan vatandaş ve hastalarında yardımına koşuyor.

Hafik Tozanlı bölgesindeki Adamlı köyünde yaşayan 57 yaşındaki İsmihan Demir adlı kadın, geçirmiş olduğu enfeksiyon hastalığı nedeniyle aşırı derecede ateşlenerek 112 acil servisinden ambulans istedi. Yoğun kar yağışı nedeniyle bölgeye gidemeyen ambulansa Hafik İlçe Özel İdare Müdürlüğü Ekipleri yardım etti.

Suşehri’ne 8 kilometre uzaklıkta olan Karaağaç köy sakinlerinden Emre Keleş isimli vatandaş köyüne giderken aracı kara saplandı. Kara saplanan araç Suşehri İlçe Özel İdare Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı.

Suşehri Balkara köyünde yaşayan 64 yaşındaki Asiye Uğur covid şüphesiyle 112 ekiplerinden yardım talep etti. Sağlık ekiplerinin köye ulaşması için Suşehri İlçe Özel İdare ekipleri kapalı olan köy yollarını açtı.

Yıldızeli  Kerimumin köyünde yaşayan 82 yaşındaki Zeliha Üzümcü, akciğer rahatsızlığı nedeniyle sağlık ekiplerinden yardım talep etti. Sağlık ekipleri köye Yıldızeli İlçe Özel İdare Müdürlüğü ekiplerinin yol açması sonucu ulaştı.

haber

Bir cevap yazın