SİVAS’TA 31 BİN 347 ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ YEMEK

SİVAS’TA 31 BİN 347 ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ YEMEK

SİVAS’TA 31 BİN 347 ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ YEMEK

Millî Eğitim Bakanlığı ülke genelinde başlatılan öğrencilere ücretsiz yemek desteğine 6 şubatta start veriyor. Sivas’ta da bu kapsamda ücretsiz yemek imkanından 31 bin 347 öğrenci faydalanacak.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, gerçekleştirdiği basın toplantısında “6 Şubat itibariyle Türkiye genelinde 5 milyon öğrenciye yemek desteği sağlanacak” açıklamasında bulundu.

Sivas Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, il genelinde yaklaşık 32 bin öğrenciye ücretsiz yemek vereceklerini belirterek, pazartesi günü itibariyle de bu çerçeveye alınan tüm öğrencilerinizi de öğle yemeği veya beslenme desteği verilecektir dedi.

Arslan, Milli eğitim bakanlığının bir klavuz hazırladığını ve Bu kılavuzda hangi yemeklerin ne tür olması gerektiği diyetisyenlerle birlikte çalışılarak bilgi verdiğini ifade etti.

Sultan Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Halk Eğitim Merkezi ve Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından ilimizdeki öğrencilerin yemeği karşılanacak diye Arslan, Sivas ili dağınık bir coğrafyada, köylerimiz çok. Bu proje ile bir sorunu daha ortadan kaldırmış olacağız. Bakanlığın Türkiye oranıyla Sivas ilindeki 121 bin öğrenci sayısının oranı aynı. 32 bin civarında öğrencimize yemek vereceğiz” açıklamasında bulundu.

Arslan, Sivas’ta projelerin başarılı bir şekilde uygulandığını dile getirererk, çalışmalarda emek veren tüm personellere teşekkür etti.

Arslan, daha sonra basın mensupları tarafından kendisine sorulan sorulara yanıt verdi.

Yemek hazırlanma sürecisinde Sivas’ta görev alan tüm okullarının altyapısının hazır olduğunu belirten Arslan, bu konuda hiç bir kaygılarının olmadığını ifade etti.

Bir cevap yazın