SİVAS’TA 5 KAMU GÖREVLİSİ TUTUKLANDI

SİVAS’TA 5 KAMU GÖREVLİSİ TUTUKLANDI

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alınan şüphelilerden F.C, A.A, F.K, S.Y, G.O, C.A, M.K. ve H.İ.M. emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden F.C, A.A. ve F.K. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken diğer 5 kişi tutuklandı.

Başsavcılıkça yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, örgütün şifreli haberleşme programı “ByLock”u kullandıkları öne sürülen, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlara yönelik Sivas merkezli, İstanbul, Kayseri, Samsun, Nevşehir ve Mersin ile Sivas’ın 6 ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda haklarında gözaltı kararı verilen 35 şüpheliden 33’ü yakalanmıştı.

Şüphelilerden 6’sı ifadelerinin ardından salıverilirken, daha önce adliyeye sevk edilen 5 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, 5 şüpheli tutuklanmıştı.

Gözaltındaki 9 şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor, firari 2 şüphelinin yakalanması için ise çalışmalar sürüyor.

Bir cevap yazın