SİVAS’TA DA ÇOK SAYIDA VATANDAŞI DOLANDIRDILAR

SANAL DOLANDIRICILARA ŞAFAK OPERASYONU

MERSİN POLİSİNİN, SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN KAZANILMIŞ GÖRÜNÜMLÜ İDDAA KUPONLARIYLA NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK YAPTIKLARI İLERİ SÜRÜLEN ŞAHISLARA YÖNELİK OPERASYONUNDA, ÇOK SAYIDA KİŞİ GÖZALTINA ALINDI. ŞÜPHELİLERİN SİVAS’TA DA ÇOK SAYIDA VATANDAŞI DOLANDIRDIĞI ÖĞRENİLDİ.

Mersin merkezli 4 ilde, sosyal medya üzerinden kazanılmış görünümlü iddaa kuponlarıyla nitelikli dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen şahıslara yönelik şafak operasyonu gerçekleştirildi.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya üzerinden kazanılmış görünümlü iddaa kuponlarıyla vatandaşları dolandıran şahısların olduğunu tespit etti.

Bunun üzerine belirlenen sosyal medya hesaplarını takibe alındı. Uzun süren çalışmalar sonucunda şahısların kazanma garantili kuponu yaptıklarına dair ilan verdikleri tespit edildi.

Şüphelilerin özel mesajla iletişim kurdukları vatandaşlardan programla kazanmış gibi hazırladıkları sahte kuponlar üzerinden paranın vergisi adı altında para talep ederek dolandırıcılık yaptıkları belirlendi.

Ekipler, şüphelilerin bu yolla Mersin merkezli olmak üzere Sivas’ında aralarında bulunduğu 18 ilde çok sayıda kişiyi dolandıklarını da tespit etti.

Şüphelilerin tamamını belirleyen ekipler, bu sabah operasyon için düğmeye bastı. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yaklaşık 100 polisin katılımıyla Mersin merkez, Batman, Adana ve Hatay’da 19 adrese şafak operasyonu düzenlendi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği operasyonda, çok sayıda kişi gözaltına alınırken, yapılan aramalarda ele geçirilen suç aletlerine de el konuldu.

haber

Bir cevap yazın