SİVAS’TA EĞİTİM PAYDAŞLAÖRI ÇALIŞTAYDA BİR ARAYA GELECEK

SİVAS’TA EĞİTİM PAYDAŞLAÖRI ÇALIŞTAYDA BİR ARAYA GELECEK

SİVAS’TA EĞİTİM PAYDAŞLAÖRI ÇALIŞTAYDA BİR ARAYA GELECEK

SİVAS’TA, EĞİTİM-ÖĞRETİM FAALİYETLERİ, KARŞILAŞILAN SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ “EĞİTİM PAYDAŞLARI ÇALIŞTAYI”NDA ELE ALINACAK. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNESİNDE SİVAS’TA İLK KEZ DÜZENLENECEK OLAN ÇALIŞTAYA EĞİTİM-ÖĞRETİM FAALİYETLERİNİN HER KADEMESİNDE GÖREV ALAN PAYDAŞLAR KATILACAK.

 

Sivas’ta, eğitim-öğretim faaliyetleri, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri “eğitim paydaşları çalıştayı”nda ele alınacak.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, 13 Ekim Cumartesi günü Sivas Öğretmenevinde gerçekleştirilecek olan çalıştayın kapsam ve amacı hakkında bilgi verdi.

Savaşçı, “Okul-veli iletişimi, akademik başarı, hijyen, kantin, taşıma hizmetleri, okul güvenliği, sosyal, kültürel, bilimsel faaliyetler ve akademik başarıların kapsamlı bir şekilde ele alınacağı bu çalıştay ile ilimizin eğitim-öğretim durumun masaya yatırarak var olan problemlere çözüm önerileri getirmek ve ilerde yaşanabilecek sıkıntılara şimdiden önlem almak istiyoruz. Ayrıca, tüm paydaşların fikirlerine müracaat ederek şehrimizi eğitim-öğretim anlamında daha ileri seviyeye taşıyacak yeni projelerin hayata geçirilmesine de imkân sağlamayı hedefliyoruz. Çalıştayımıza eğitimin farklı kademelerinde hizmet veren yaklaşık 100 paydaş katılacak. Bu çalışma ile karşılaşılan sorunların özüne ineceğiz. Farkına varamadığımız bir aksaklığı okullarımızda görevli yardımcı personelimiz, kantin işletmecimiz, öğrencimiz, veli temsilcilerimiz bize aktarma imkânı bulacak. Tespit edilen problemlerle ilgili çözüm önerileri getireceğiz ve çalıştay raporunu kamuoyu ile paylaşıp ilgili makamlara ulaştıracağız.” İfadelerini kullandı.

Kategori: HABERLER

238 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.