SİVAS’TA KANGAL KÖPEKLERİ YARIŞTIRILDI

SİVAS’TA KANGAL KÖPEKLERİ YARIŞTIRILDI

SİVAS’IN ALTINYAYLA İLÇESİNDE KÖPEK IRKLARI VE KİNOLOJİ FEDERASYONU TARAFINDAN ULUSAL IRK STANDARTLARI VE KANGAL ÇOBAN KÖPEĞİ ÖZEL IRK YARIŞMASI DÜZENLENDİ. YARIŞMAYA YAKLAŞIK 280 KANGAL KÖPEĞİ GETİRİLDİ.

14 ve 15 Nisan 2018 tarihleri arasında Sivas’ın Altınyayla ilçesinde gerçekleştirilen ırk belirleme yarışmasına yerli ve yabancı birçok köpek yetiştiricisi ile birlikte 2 bin kişi katıldı.

Yarışma sonucunda Uluslararası Bilimsel Sınıflandırmada ‘Anadolu Çoban Köpeği’ olarak bilinen Kangal köpeği ırkının standartları tespit edilerek, ‘Uluslararası Köpek Kulüpleri Federasyonu’na tescil başvurusu yapılması ve secere ve çip ile Kangal köpeği ırkının korunması hedefleniyor.

Yarışma hakkında bilgi veren Uluslararası Köpek Hakemi ve yarışma koordinatörü Ozan Belkıs, Kangal köpeği ırkının standartlarını belirlemek için bu yarışmayı düzenlediklerini söyledi.

Belkıs “Sivas’ta yaptığımız ilk uluslararası yarışma. Kangal Derneği ve Köpek Irkları Federasyonu tarafından düzenlendi. Diyerek şunları kaydetti.

Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin Mermer de yarışmaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Kategori: HABERLER

211 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.