SİVAS’TA KARLA MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI

SİVAS’TA KARLA MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI

Sivas’ta 2017-2018 kış dönemi karla mücadele toplantısı Vali Davut Gül başkanlığında yapıldı.

İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’ndaki toplantıya; Vali yardımcıları Yeliz Yıldızhan, Zihni Yıldızhan, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Karayolları Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, İl AFAD Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci, İl Meteoroloji Müdürü Haydar Bacanlı, kaymakamlar ile diğer ilgililer katıldı.

Sivas sınırları içerisinde karla mücadele kapsamında yapılacak olan çalışmalarda alınacak tedbirleri görüşmek, değerlendirmelerde bulunmak ve ilgili birimler arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla bir araya geldiklerini vurgulayan Vali Gül, karla mücadelenin Sivas’ta kolay olmadığını söyledi.

İl merkezi, çevre, ilçe ve köy yolları ile ilimizde toplam 12 bin 500 kilometre yol ağının bulunduğunu söyleyen Gül, “karla mücadelede önceliklerin belirlenmesi konusunu ele aldı.

Sivas’ta kar yağışının beklendiğini ve yaklaşık bir gün süreceğini söyleyen Gül, köy yollarının en kısa sürede açılması gerektiğini belirtti.

İl Emniyet Müdürü Aydoğan da Sivas’ta özel taşıtların yüzde 91’inin, kamyonlarda ise yüzde 94’ünün kar tipi lastik kullandığını belirterek bu rakamların kentte bilinç seviyesinin yüksek olduğunu gösterdiğini söyledi.

Programda söz alan diğer il müdürleri de kış döneminde kendi alanlarıyla ilgili katılımcılara bilgi verdi.

Kategori: Genel, HABERLER

163 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.