SİVAS’TA KONUT FİYATLARINDA SERT DÜŞÜŞ

SİVAS’TA KONUT FİYATLARINDA SERT DÜŞÜŞ

SİVAS’TA KONUT FİYATLARINDA SERT DÜŞÜŞ
BİR EMLAK KURULUŞUNUN “AĞUSTOS 2018 EMLAK ENDEKSİ” VERİLERİNE GÖRE SİVAS, YÜZDE 6 ORANI İLE MART AYINDAN BU YANA SATILIK KONUT FİYATI EN FAZLA DÜŞEN İLLER ARASINDA BAŞI ÇEKTİ.

Türkiye´nin en çok ilana sahip emlak siteleri arasında yer alan bir sitenin ülke genelindeki verilerden derlediği Ağustos 2018 Emlak Endeksini açıkladı. Açıklanan verilere göre Sivas satılık konut fiyatlarında en fazla düşüşün yaşandığı iller arasında geldi.
Mart ayından bu yana satılık konut fiyatının en fazla azaldığı iller yüzde 7 düşüşle Rize ve Batman oldu. Bu illeri yüzde 6 düşüşle Artvin ve Sivas izledi. Mart´tan bu yana satılık konut fiyatının en çok arttığı kent ise yüzde 17 artışla Bilecik oldu. Bilecik´i Amasya, Muğla, Uşak, Kütahya ve İstanbul takip etti.
Sivas genelinde satılık konutlarda yıllık artış yüzde -3,20 oranında azaldı. Kiralık konutlarda yıllık artış ise metrekare fiyatı başına yüzde 3,18 oldu. Sivas genelinde satılıklar konutlarda metrekare ortalama fiyatı bin 330 lira olarak hesaplanırken kiralıklar konutlarda ise metrekare ortalaması 6 liraya ulaştı. Sivas genelinde konutların amortisman süresi ise ortalama 20 yıl olarak hesaplandı.

Kategori: HABERLER

1501 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.