SİVAS’TA MEZARLIKLAR TYÇP ÇALIŞANLARINA EMANET

SİVAS’TA MEZARLIKLAR TYÇP ÇALIŞANLARINA EMANET

Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında mezarlıklarda temizleme çalışması yapılıyor.
Toplum Yararına Çalışma Programı ile işe başlayanların önemli işler yaptıklarını belirten Sivas Mezarlıklar Müdürü Ahmet Coşkun Kemahlıoğlu, yapılan temizlik ve bakım çalışmasının vatandaşlar tarafından takdir edildiğini söyledi. Mezarlıklarda temizlik ve bakım çalışması yaptıklarını ifade Kemahlıoğlu, “Sivas Çalışma ve İş Kurum’u tarafından tahsis edilen 125 kişi ile Haziran ayı itibariyle işe başladık. Bu 125 kişinin 48’i Mezarlıklar Müdürlüğü’müzde, kalan 77 kişi ise belediyemize bağlı diğer birimlerde temizlik hizmeti veriyor. Çalışanlarımızın 13’ü bayan olmasına rağmen yorulmadan çok güzel işler yapıyor. Ben bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Çok güzel işler yapıyorlar. Mezarlıklarda bulunan otlar ve atıklar düzenleniyor ve temiz bir görünüm kazandırılıyor. Bu çalışmaları vatandaşlarımız da takdirle karşılıyor.” dedi.
Toplum Yararına Çalışma Programına katılarak işe başlayan Ali Taş ise; “Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Sivas Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı olarak temizlik hizmeti veriyoruz. Hem çalışıp ekmeğimizi kazanıyor hem de dua alıyoruz. Yaptığımız işten dolayı herkes bizlere dua ediyor ve önemli işler yaptığımızı söylüyor. Allah razı olsun Sivaslılar bize yardımcı olmaya çalışıyor. Bütün mezarlıkları tek tek dolaşıyor otları yoluyor ve düzenliyoruz. Türkiye genelinde işsizlik hat safhada ama Çalışma ve İş Kurumu çalışmaları ile bu sorun biraz daha hafifletiliyor. Devletimizin sağladığı imkanlarla çalışıyoruz. Ben bütün arkadaşlarım adına Sivas Çalışma ve İş Kurumu yönetimine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın