SİVAS’TA TOKİ´NİN 812 KONUTU SATIŞTA

SİVAS’TA TOKİ´NİN 812 KONUTU SATIŞTA

SİVAS’TA TOKİ´NİN 812 KONUTU SATIŞTA

TOKİ BAŞKANI ERGÜN TURAN, SİVAS´TA 812 KONUTU SATIŞA SUNDUKLARINI AÇIKLADI. KONUT SATIŞ FİYATLARININ, TAKSİTLERİN VE BAŞVURU ŞARTLARININ TOKİ´NİN WEB SAYFASINDA YER ALDIĞINI DİLE GETİREN TURAN, SİVAS´TA 812 KONUTU SATIŞA ÇIKARDIKLARINI DİLE GETİRDİ.

 

Değişen ve gelişen çizgisiyle dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmaya devam eden Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı´nın Sivas genelinde yürüttüğü çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Düşük gelirli ailelerin taksit imkanı ile kira öder gibi ev sahibi olması amacıyla kurulan TOKİ´nin 38 ilde 8 bin 327 konutunun açık satışta olduğunu bildiren TOKİ Başkanı Ergün Turan,  bu iller arasında Sivas´ın da yer aldığını ifade etti.

Konut satış fiyatlarının, taksitlerin ve başvuru şartlarının TOKİ´nin web sayfasında yer aldığını dile getiren Turan, Sivas´ta 812 konutu satışa çıkardıklarını dile getirdi.

Ülke genelinde satışa sunulan 8 bin 327 konutun fiyatlarının 67 bin TL´den, taksitlerin ise 269 TL´den başladığını dile getiren Turan; şehirlerde konutları inşa ederken kent nüfusunun durumunu ve Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) verilerini dikkate aldıklarını söyleyerek, “Şehirlerimizin mevcut ve gelecekteki nüfusunu dikkate alarak planlamalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bunu yaparak gelecek yıllara oluşacak konut ihtiyacının karşılanmasını konusunda önemli bir adım atıyoruz. Vatandaşları konut sahibi yaparken göç sorununa da çözüm getiriyoruz. Vatandaşlarımızı kendi şehirlerinde ev sahibi yaparak göçü de doğal yolla engelliyoruz. İnsanın şehirle en önemli bağı, orada ev sahibi olmasıdır. Şehirlerimizde insanlarımızın en temel ihtiyacı olan barınma ihtiyacı karşılanırsa göçün önüne geçilir. Şehirlerimizin planlı konut üretimiyle gelişimini sağlayıp, yeni yaşam alanları oluşturarak göç önlenebilir” dedi.

 

 

Kategori: HABERLER

1652 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.