SİVAS’TA YATAK SORUNU YAŞANABİLİR

SİVAS’TA YATAK SORUNU YAŞANABİLİR

NUMUNE VE DEVLET HASTANELERİ BİRLEŞİYOR YATAK KAPASİTESİ 700 OLACAK!

 

İKİ HASTANE TEK BİNADA TOPLANACAK, YATAK SAYISI ARTACAK, DİĞER HASTANELER HİZMETE DEVAM EDECEK. YENİ NUMUNE HASTANESİ KONUSUNDA VATANDAŞ KİME İNANACAĞINI ŞAŞIRDI. DETAYLARI HABERİMİZDEN İZLİYORUZ

 

 

 

 

İKİ HASTANE TEK BİNADA TOPLANACAK, YATAK SAYISI ARTACAK, DİĞER HASTANELER HİZMETE DEVAM EDECEK.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 4. A2 HASTANESİ OLMAYI HEDEFLİYORUZ.

YILAN HİKAYESİNE DÖNEN YENİ HASTANE KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPAN KAMU HASTANELER BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ DR. YAVUZ ORAK, ŞEHRİN GERÇEKLERİNİ ANLATMAK YERİNE MEVZUATA HAKİM BİR İNSANIM DİYEREK MEVZUATLA İLGİLİ KONUŞMALAR YAPTI.

 

SİVAS ÜÇÜNCÜ HASTANE KAZANDI İFADESİNİ KULLANAMAYAN GENEL SEKRETER ORAK YAPTIĞI KONUŞMALARIN GENELİNDE GELECEĞE YÖNELİK İFADELER KULLANMASI DİKKAT ÇEKTİ.

 

 

Konu hakkında basın mensupları ile bir araya gelen Kamu hastaneleri genel sekreteri Uzm. Dr. Yavuz ORAK,,mevcut iki hastaneyi aynı isim altında birleştirip 905 yataklı olarak sivaslıların hizmetine açacaklarını söyledi.

 

 

Yeni numune hastanesinde yer alacak olan bölüm ve servisler hakkında bilgi veren orak özellikle çocuk yoğun bakım servisi olacağını söyledi

 

 

Açıklamasının ardından bir basın mensubunun geçmişte hastane yapılmadan önce dönemin başbakanı recep tayyişp Erdoğan ve sağlık bakanının sivas’a 3. hastane yapılacak şeklinde açıklama yaptıklarının şimdi ise iki hastanenin birleştirilerek tek hastaneye düşürüldüğünü bu durumda kimin doğru konuştuğunu sorması üzerine genel sekreter orak, şöyle konuştu.

 

Yaklaşık bir buçuk aydır yapılan haber ve açıklamalara karşı neden sessiz kalındığı ŞEKLİNDEKİ SORULARA İSE ORAK ŞU ŞEKJİLDE YANIT VERDİ:

 

Bir cevap yazın