SİVAS’TA YHT GÜZERGAHI İÇİN İMZA KAMPANYASI

SİVAS’TA TÜRK ULAŞIM SENDİKASI’NCA YÜKSEK HIZLI TREN(YHT) GÜZERGAHININ DEĞİŞMEMESİ İÇİN BAŞLATILAN KAMPANYA ÇERÇEVESİNDE 34 SİVİL TOPLUM KURULUŞUNDAN İMZA TOPLANDI.

KENTTE YENİ YAPILACAK OLAN ANKARA-SİVAS YÜKSEK HIZLI TREN HATTI İLE BİRLİKTE MEVCUT TREN GARININ YERİNE BAŞKA BİR BÖLGEYE YENİ GAR YAPILMASI GÜNDEME GELDİ.

BELEDİYENİN ÖNCÜLÜK ETTİĞİ BU PROJEYE KARŞI ÇIKANLAR, YÜKSEK HIZLI TREN GÜZERGAHININ ŞEHİR MERKEZİNDEN GEÇMESİ İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNDU.

TÜRK ULAŞIM SENDİKASI SİVAS ŞUBESİ GÜZERGAHIN DEĞİŞTİRİLMEMESİ İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI.

SİVAS TREN GARI ÖNÜNDE TOPLANAN SENDİKA ÜYELERİ SİVAS’TA FAALİYET GÖSTEREN 34 SİVİL TOPLUM KURULUŞUNDAN TOPLADIKLARI İMZAYI BAŞBAKANLIK VE ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI’NA GÖNDERDİ.

TÜRK ULAŞIM SENDİKASI SİVAS ŞUBE BAŞKANI NURULLAH ALBAYRAK BASIN MENSUPLARINA YAPTIĞI AÇIKLAMADA GÜZERGAH DEĞİŞİKLİĞİNİN OLDU BİTTİYE GETİRMEYE ÇALIŞILDIĞINI SÖYLEDİ.

ALBAYRAK, SİVAS’A YAZIK EDİYORSUNUZ. BİZ BURADAN BİR KEZ DAHA SESLENİYORUZ. BU HARCANAN, YOK SAYILAN, BOŞA GÖTÜRÜLEN PARALARDA BEYTÜLMALDIR, VEBALDİR. BİZ BUNUN PEŞİNDEYİZ VE BUNU DA PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYECEĞİZ” DİYE KONUŞTU.

BASIN AÇIKLAMASININ ARDINDAN TOPLANAN İMZALAR BAŞBAKANLIK VE ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI’NA SİVAS GAR PTT ŞUBESİNDEN GÖNDERİLDİ.

Bir cevap yazın