SİVAS’TA YİNE SOKAK KÖPEĞİ VAKASI. ACILI BABA: “BİRİLERİNİN BU OLAYI ANLAMASI İÇİN İLLAKİ KÖPEKLER TARAFINDAN ÇOCUKLARININ ISIRILMASI MI GEREKİYOR”

SİVAS’TA YİNE SOKAK KÖPEĞİ VAKASI. ACILI BABA: “BİRİLERİNİN BU OLAYI ANLAMASI İÇİN İLLAKİ KÖPEKLER TARAFINDAN ÇOCUKLARININ ISIRILMASI MI GEREKİYOR”

SİVAS’IN ŞARKIŞLA İLÇESİNDE SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRISINA UĞRAYAN 9 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞU ÖLÜMDEN DÖNDÜ  . ÇOCUĞU KÖPEK SALDIRISINA UĞRAYAN ACILI BABA: “BİRİLERİNİN BU OLAYI ANLAMASI İÇİN İLLAKİ KÖPEKLER TARAFINDAN ÇOCUKLARININ ISIRILMASI MI GEREKİYOR”  AÇIKLAMASINDA BULUNDU.

SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRISINA UĞRAYAN KIZ ÇOCUĞU ÖLÜMDEN DÖNDÜ  

Geçtiğimiz gün Şarkışla ilçesi Yıldırım Mahallesinde Evinin bulunduğu site önünde oynayan 9 yaşındaki Belinay Özbek, mahallerinin sokakta beslediği başıboş köpeklerin saldırısına uğradı.

Yaklaşık 7 köpeğin saldırısına uğrayan kız çocuğu, vücudunun 12 yerinden ısırılırken, çevredekilerin müdahalesi ile parçalanmaktan güçlükle kurtuldu.

Çağrılan ambulansla Şarkışla Devlet Hastanesine kaldırılan yaralı çocuğun hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Özbek’in Kangal Köpeği Yetiştiricisi olan babası İsmail Özbek yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarının sokaklarda beslenip başıboş bırakılmasını eleştirdi.

 Problemin köpeklerde değil köpek sahiplerinde olduğunu söyleyen Özbek, “ Köpekler için değil özellikle sahipleri için gereken ne varsa yapacağım. Köpekler de cezasını çekecek ama onlara o komutu veren o şekilde yetiştiren insanlar da çekecek” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın