SİVAS´TAN 22 İHRAÇ

SİVAS´TAN 22 İHRAÇ

SİVAS´TAN 22 İHRAÇ

OHAL KAPSAMINDA YAYIMLANAN 701 SAYILI KHK İLE İHRAÇ EDİLEN 18 BİN 632 KİŞİ ARASINDA SİVAS´TAN 2´Sİ HAKİM ADAYI 22 KİŞİ YER ALDI. POLİS VE ASKERLERİN İHRAÇ LİSTESİNDE GÖREV YERLERİ BELİRTİLMEDİĞİ İÇİN SİVAS´TAN KAÇ KİŞİ BULUNDUĞU İSE BELİRLENEMEDİ.

 

Resmi Gazete´nin önceki günkü nüshasında yayınlanan 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 18 bin 632 kişi ihraç edildi. 12 dernek, 3 gazete ve bir televizyon kanalı kapatıldı. Aynı KHK ile 148 personel, kamudaki görevlerine iade edildi. Kurumlarından daha önce ayrılan, TSK´dan 324, Emniyet Genel Müdürlüğünden bin 167 ve jandarmadan 35 personelin rütbeleri 701 sayılı KHK ile alındı.

Son KHK ile ilimizde ise 22 ihraç gerçekleşti. Aralarında Adli Yargı Hakim Adayları ile rütbeli askerlerin de bulunduğu listede şu isimler yer aldı;

“TCDD memuru Serap K. , Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Araştırma Görevlisi Hatice S. , Suşehri Sağlık Memuru Mustafa Ş. , Gürün, İmranlı, Koyulhisar, Yıldızeli ve Merkezden öğretmenler Hakan İ. , Yasin H. , Mehmet Z. , Ülkü Neslihan T.  ile Nilüfer Y. , Kültür ve Turizm Müdürlüğü Mühendisi Ömer A. , İl Jandarma Komutanlığı´nda görev yapan Astsubay Kıdemli Çavuş Eyyüp A. , Bakım Astsubayı Kıdemli Çavuş Fatih K. , Astsubay Kıdemli Çavuş Samet T. , Astsubay Üstçavuş Evren A. , Astsubay 2. Kademe Kıdemli Başçavuş Yunis A. , Yüzbaşı Hasan B. , Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Hatice S. , Açık Ceza İnfaz Kurumu İnfaz ve Koruma Memuru Mücahit K. , Belkıs P. , E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İnfaz ve Koruma Memuru Arif U. , Adli Yargı Hakim Adayı Esranur B. , Kübra T. , Zabıt Katibi Ayça K. ”

Polis ve asker ihraç listesinde yer alanların görev yerleri belirtilmediği için, Sivas´ta kaç polis ve askerin ihraç edildiği ise belirlenemedi.

Kategori: HABERLER

767 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.