SÖĞÜT ŞENLİKLERİ OLAYLI BAŞLADI, GERGİN BİTTİ, DESTİCİ KONUŞTURULMADI

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve iki bakanıyla birlikte katıldığı 733. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ne gerginlik damga vurdu.

Davutoğlu’nun gelişi sırasında Başbakanlık korumalarıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin korumaları arasında çıkan arbede ile başlayan şenlikte Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’ye söz hakkı verilmemesine tepki gösteren bir genç, kürsüye çıkarak “Mustafa Destici” diye bağırıp kürsüyü devirdi.

Başbakan Davutoğlu’nun birlik ve beraberlik mesajı verdiği şenlikte üç siyasi lider ayrı tribünlerde oturarak programı takip etmesi dikkat çekti.

Bahçeli, Türbeye girmek için Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu bekledi. Başbakanlık korumalarının ‘açılın, açılın’ diye Bahçeli’nin çevresindeki parti yöneticileri ve korumalarını ittirmesiyle olanlar oldu. İki liderin gözleri önünde korumalar birbirlerine girdi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, kendisine söz hakkı verilmemesine tepki gösterince şeref tribününde bir anda hareketlilik yaşandı. Destici de yaşanılanlara tepki göstererek, Türkmen çadırlarının olduğu alana doğru ilerledi. Destici tam çadır önüne bağdaş kurup oturdu, bir genç sunucu Serdar Tuncer’in anonsu sırasında sahneye çıkarak “Mustafa Destici” diye bağırıp kürsüyü devirdi.

Korumalar anında müdahale ederek protestocuyu sahneden indirdi. Polislerin olay yerinden uzaklaştırmak istediği gence arkadaşları destek verdi. Polislerin önüne çıkan bir grup, gencin götürülmesine izin vermedi. Uzun süren arbedenin sonunda genç polislerin kolları arasında alandan uzaklaştırıldı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici yaşananlar hakkında şunları kaydetti.

Bir cevap yazın