STSO SEÇİMLERİNDE SAHTE ŞUBE KURULUYOR İDDİASI

STSO SEÇİMLERİNDE SAHTE ŞUBE KURULUYOR İDDİASI

STSO SEÇİMLERİNDE SAHTE ŞUBE KURULUYOR İDDİASI  

SİVAS TİCARET VE SANAYİ ODASI (STSO) SEÇİMLERİ ÖNCESİ, MECLİS ÜYESİ ADAYLARI MEVCUT BAŞKAN MUSTAFA EKEN’İN SEÇİMLERE “TABELA ŞİRKETLERİ” İLE GİRMEYE HAZIRLANDIĞINI İLERİ SÜRDÜLER.  

Sivas’ta 13 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) seçimleri öncesi, başkanlığa aday olan Zeki Özdemir’in listesinden 20. Komite meclis üyesi adayı Şekip Gültekin, mevcut başkan Mustafa Eken’in seçime “tabela şirketleriyle” girmek istediğini ileri sürdü.

Gültekin, Eken’e ait sadece 20.komitede 6 şubenin adresinin devrettiği bir özel eğitim kurumuyla aynı olduğunu dile getirip mevcut adreste kağıt üzerinde bulunan şubelerin yer almadığını iddia etti.

Gültekin yaptığı açıklamada şaibelerden uzak adil bir seçim gerçekleştirmek istediklerini dile getirip, “Bu seçimlerde yaklaşık 1-5, 2 aydır bir takım liste karmaşası sürüp gitmektedir, hiçbir seçimde bu kadar muamma yaşanmadı.” dedi.

Gültekin, listeler incelendiğinde Eken’e ait çok sayıda şirketin adresiyle devrettiği eğitim kurumunun adreslerinin aynı olduğunu belirtti.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyesi. 20. Komitede kendi meslek grubunda meclis üyesi adayı Zikrullah Polat ise yaptığı açıklamada, şaibeli gördükleri şirketlerin seçimde oy kullanıp kullanmayacağını sordu.

Polat,  Bu şirketler açılırken vergi yoklaması yapılırken bunların kaydı tutuldu mu? Bu şirketler şu an bizim 20. Komitede oy kullanma hakkına sahip mi? Bunu merak ediyoruz dedi.

haber

Bir cevap yazın