SU SAATİNİ DEĞİŞTİRMEYENLER YANDI!

SU SAATİNİ DEĞİŞTİRMEYENLER YANDI!

Sivas Belediyesinin başlatmış olduğu yeni sayaç dönemi tartışmalara yol açtı. Abonelerinden eski su sayaçlarını yeni elektronik sayaçlarla değiştirmesini isteyen Sivas Belediyesi, vatandaşlara dağıttığı broşür üzerinden aba altından sopa gösterdi yorumlarına neden oluyor.

Sivas Belediyesi görevlilerince vatandaşlara dağıtılan bilgilendirme broşürde tehdit eder gibi “2017 yılı içerisinde mekanik sayaçlarını elektronik sayaçlar ile değiştirmeyen hemşerilerimizin, 2018 yılından itibaren su tüketimi tarifesi yüzde 50 artış uygulanacaktır” ibarelerine yer verildi.

Sivas Belediyesinin dağıttığı broşüre göre vatandaşların iki seçeneği olacak. Ya 250 TL verip su sayacını değiştirecek ya da 2018 yılından itibaren suya verdiği atık bedeli ve vergilerin haricinde saatini değiştirmediği için su tüketim tarifesine yüzde 50 artış uygulanacak.

Sivas Belediyesi’nin vatandaşa dağıttığı broşürde şu ifadelere yer verildi: “

Sayaçlar Belediyemiz su tahakkuk servisinden ücret karşılığı temin edilecek olup yetkili servisler tarafından takılıp kullanıma açılacak. 2017 yılı içerisinde mekanik sayaçlarını elektronik sayaçlar ile değiştirmeyen hemşerilerimizin, 2018 yılından itibaren su tüketimi tarifesi yüzde 50 artış uygulanacaktır.  Kıymetli hemşerilerimiz, 3616 sayılı Ölçüler ve Ayarlar kanunu ile bu kanuna bağlı olarak çıkarılmış bulunan yönetmelikler gereğince, su tüketim ölçümü yapan su sayaçlarının muayenelerinin yapılıp damgalanması gerekmektedir. Kanunun emretmiş olduğu bu işlemin ifası hemşerilerimiz ve kurumumuz açısından ciddi bir maliyet getireceğinden, hizmet kalitesini artırmak ve ileriye doğru hizmet imkanlarını da geliştirmek amacıyla tüm mekanik sayaçların elektronik sayaçlarla değiştirilmesi için karar alınmıştır.

 

Bir cevap yazın