SUR’DAN ACI HABER: 1 POLİS VE 1 ASKER ŞEHİT OLDU

SUR’DAN ACI HABER: 1 POLİS VE 1 ASKER ŞEHİT OLDU
İLÇEDEKİ ÇATIŞMALAR EKSİ 10 DERECEDE DE DEVAM EDİYOR
DİYARBAKIR’IN SUR İLÇESİNDE DEVAM EDEN ÇATIŞMALARDA UZMAN ÇAVUŞ KENAN KARABACAKLI VE MUSA YÜCE İSİMLİ POLİS MEMURU ŞEHİT OLDU. ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ KARABACAKLININ NAAŞI DİYARBAKIR DA DÜZENLENEN TÖRENİN ARDINDAN MEMLEKETİ AYDIN’A GÖNDERİLDİ.
Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Sur ilçesi Fatih Paşa Mahallesi Yıkıkkaya Sokak’ta teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının operasyon düzenleyen askerlerin geçişi sırasında infilak ettirilmesi üzerine meydana gelen patlamada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit düşen Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı için cenaze töreni düzenlendi.
Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen tarafından şehit için dua edildi. Ardından Jandarma Uzman Çavuş Kenan Karabacaklı’nın cenazesi memleketi Aydın’a uğurlandı.
Karabacak, aydın’da düzenlenen cenaze töreninin ardından sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.
Yine ileçede sokağa çıkma yasağının 34. gününde devam eden çatışmalarda, 1 polis memuru şehit oldu.
Bugün sabah saatlerinde çıkan çatışmalarda Musa Yüce isimli polis memuru şehit oldu. Bomba ve silah seslerinin eksik olmadığı ilçe genelinde sessizlik hakimken, güvenlik güçleri sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Gazi Caddesi girişinde vatandaşların geçişine arama yaptıktan sonra izin veriyor.
Polis ekipleri Gazi Caddesi üzerinde bulunan hemen her sokak başına mevzilenerek elleri tetikte bekliyor. Soğuk havanın etkisini yoğun biçimde hissettirmesi nedeni ile polis mevzileri branda ile kapatılarak içine soba kuruldu. Bir yandan teröristlerle her an çatışmaya hazır olan güvenlik güçleri, diğer yandan da üşümemek için kendi kurdukları sobalara ısınmaya çalışıyor.

Bir cevap yazın