SURİYELİ AİŞE’NİN YARALARI SİVAS’TA SARILIYOR

SURİYELİ AİŞE’NİN YARALARI SİVAS’TA SARILIYOR

 

Yaklaşık 20 gün önce Hama’da ısınmak için sobaya koydukları mazotun parlaması sonucu eşiyle yanan 24 yaşındaki Aişe Sekruk, Hatay’dan Sivas’a sevk edildi.

Yüzü ve vücudunun büyük bölümünde ikinci derece yanık bulunan, 18 haftalık hamile Sekruk, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) tıp fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Yanık Tedavi Merkezi’nde tedavi altına alındı. Kente getirildiğinde koma halinde olan Sekruk’un tedavisinde ise önemli aşama kaydedildi.

Yanıklar nedeniyle vücudunun neredeyse tamamı sargı beziyle kaplanan ve sadece yüzünün küçük bir bölümü açıkta kalan genç kadın, hayati tehlikeyi atlatarak sağlığına kavuşacağı günleri bekliyor.

Konuşmakta güçlük çeken Sekruk, doktorların kendisine çok iyi baktığını, çok memnun olduğunu belirterek, “Allah razı olsun.” dedi.

Tercüman ve hasta bakıcısı Hayriye Cebi ise Sivas’a ilk geldiğinde çok kötü durumda bulunan Sekruk’un, tedavisinin ardından konuşmaya başladığını ve sağlığının iyiye gittiğini anlattı.

CÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü Öğretim Üyesi ve Yanık Tedavi Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Mustafa Turan, yaklaşık 20 gün önce kendilerine Ankara’dan telefon geldiğini ve ağır yaralı hamile bir kadın olduğunun bildirildiğini dile getirdi.

Mazot parlamasına bağlı ağır derin yanıkları bulunan hastanın, çoğu yerinde cilt kayıplarının olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın