TAŞ MEKTEP MEZUNLARI BİR ARAYA GELDİ

SELÇUK ANADOLU LİSESİ, ÖĞRETMEN OKULU VE EĞİTİM ENSTİTÜSÜ MEZUNLARI, 1974 YILINDA MEZUN OLAN HÜSNE NEŞE DEMİRCİ’NİN ÖNCÜLÜĞÜNDE SELÇUK ANADOLU LİSESİ’NDE BULUŞARAK HEM HASRET GİDERDİ HEM DE ESKİ GÜNLERİ YÂD ETTİ.

Yıllar sonra okul arkadaşlarıyla ders dinledikleri, sınav oldukları kimi zaman gülüp kimi zaman da hüzünlendikleri sınıflarında bir araya gelen mezunların mutluluğu ise gözlerinden okunuyordu. Lise yıllarına geri dönen eski mezunlar hem söyledi hem de oynadı.

Taş Mektep buluşması okulun spor salonunda devam etti. Taş Mektep mezunları hep bir ağızdan öğretmen marşını coşkuyla seslendirdi.

Arkadaşlarını tekrar bir araya getiren Taş Mektep mezunlarından Emekli öğretmen Hüsne Neşe Demirci, içindeki özlemi dindirmek, eski ve yeni mezunları bir araya getirmek için böyle bir organizasyonda bulunduğunu söyledi.

14-15 yaşlarındaki hallerine dönen Taş Mektep’in mezunları ise anı defterini imzalayarak bugünü ölümsüzleştirdiler. Yıllar sonra arkadaşlarını görmenin sevincini yaşayan mezunları okula ait anılarını da beraberlerinde getirmeyi ihmal etmediler.

Bir cevap yazın