TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP SİVAS’TA

TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP SİVAS’TA

TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP SİVAS’TA

SİVAS KONGRESİNİN 103. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA ETKİNLİKLERİE KATILMAK İÇİN SİVAS’A GELEN MECLİS BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP, SİVAS’TAN MESAJLAR VERDİ.SİVAS KONGRESİNİN 103. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA ETKİNLİKLERİNDE KONUŞAN TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP, VATANSEVERLİĞİ, “MİLLETTEN VE İSTİKLÂLİNDEN YANA OLMAK, DEVLETİN BEKÂSINI GÖZETMEK, SÖZ DEĞİL, EYLEM VE İCRAAT MESELESİ” OLARAK TANIMLADI.  

Sivas Kongresinin 103. Yıl Dönümü Kutlama Etkinliklerie Katılmak İçin Sivas’a Gelen Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Sivas’tan Mesajlar Verdi.

Kutlama etkinlikleri çerçevesinde  ilk olarak kent meydanında  4 Eylül sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi.

Gösterinin ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bir konuşma yaptı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop  konuşmasında, Yahya Kemal’in “Eğil Dağlar” isimli kitabına değinerek, Bin yıl önce olduğu gibi, 100 yıl önce de, milletimiz, en zor ve namüsait şartlardan, kurtuluş ve zafer inşa etmenin yolunu bulmuştur; kimsenin zerre şüphesi olmasın ki, bundan sonra da bulmaya tam olarak muktedirdir” dedi.

Şentop konuşmasında Damat Ferit’in gaflet ve ihanetinin tescilli olduğunu belirterek, Millî Mücadele ve kadroları, ‘Vatanı, milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır’ derken, gaflet ve ihanet batağına saplanmış olanlar çareyi, milletimizin şerefini ve tarihini yok sayarak büyük devletlerin insafında aramışlardır” şeklinde konuştu.

Kutlama etkinlikleri Genelkurmay Başkanlığı Mehteran Takımı ve muharip uçak gösterisi ile sürdü.

haber

Bir cevap yazın