TEKVANDOCU ÜÇÜZLER İLK 3’Ü HEDEFLİYOR

TEKVANDOCU ÜÇÜZLER İLK 3’Ü HEDEFLİYOR

Sivas’ta 6 yıl önce tekvando yapmaya başlayan tek yumurta üçüzleri Sena, Feyza ve Beyzanur Köksal, kentteki özel bir spor salonunda Türkiye şampiyonasına hazırlanıyor. Sivas Fen Lisesi 1’inci sınıfında eğitim gören kız kardeşler, şampiyonada ilk 3’e girmeyi hedefliyor. Antrenör Özkan Şakar nezaretinde haftanın üç günü 2 saat antrenman yapan üçüzler, 3 madalyayı da Sivas’a getirmek istiyor. 52 kiloda mindere çıkan Sena ve Beyzanur ile 49 kiloda mindere çıkan Feyza’nın il birincilikleri ve bölge dereceleri bulunuyor.

6 yıl önce kardeşleriyle beraber tekvando yapmaya başladığını belirten Sena Köksal, “Kardeşlerimle birlikte spor yapmamız daha iyi oluyor. Birbirimizi motive ediyoruz. Ailemizden de bu konuda destek görüyoruz” dedi.

Feyza Köksal ise ardeşleriyle birlikte spor yapmasının çevrelerinde şaşkınlık yarattığını ancak genelde iyi tekpiler aldıklarını söyledi.

Beyzanur Köksal da, “Hem üçüz olduğumuzu duyup, hem de tekvando yaptığımızı duyanlar önce şaşırıp sonra tebrik ediyorlar ” dedi.

Antrenör Özkan Şakar ise üçüzlerle çalışmanın çok güzel olduğunu bazen isimlerini karıştırdığını ancak antrenmanlarının çok neşeli geçtiğini belirtti.

Bir cevap yazın