TERÖR ÖRGÜTÜNE AĞIR DARBE

TERÖR ÖRGÜTÜNE AĞIR DARBE

23 TEMMUZ’DAN BU YANA 771 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

 

23 TEMMUZ’DAN BU YANA PKK HEDEFLERİNE YÖNELİK K.IRAK VE YURTİÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONLARDA TOPLAM 771 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ.

 

Türk Hava Kuvvetleri’nin 23 Temmuz’dan bu yana Kuzey Irak’taki PKK hedeflerine yönelik hava operasyonlarında etkisiz hale getirilen PKK’lı sayısının 430’a çıktığı bildirildi.

İstihbarat birimleri yaklaşık 500 yaralı teröristten 80’nin daha yaşamını yitirdiğinin tespit edildiğini, böylece Kuzey Irak operasyonlarında etkisiz hale getirilen terörist sayısının 350’dan 430’a yükseldiğini rapor ettiler.

 

Yurtiçinde de yine ayrı tarihten itibaren karadan ve havadan yapılan taarruzlarda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 260 oldu. Böylece Kuzey Irak ve yurtiçinde etkisiz hale getirilen PKK’lı sayısı toplamda 771’i buldu.

 

Türk F 16’larının dün öğle saatlerinde sınırın sıfır noktasında Karaçalı’ya yaptığı hava operasyonlarının bugün de devam etiği öğrenildi. 6 F-16’nın gerçekleştirdiği operasyonlarda bölgede iki ayrı grup halinde hareket eden 18 PKK’lı etkisiz hale getirildi. Türk uçakları bugün ayrıca Kuzey Irak’ta PKK’lıların kaçış yollarını belirlemek için keşif uçuşu da yaptı.

Bir cevap yazın