TOKATLI ŞEHİT SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

TOKATLI ŞEHİT SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

TOKAT’TAKİ OLUMSUZ HAVA ŞARTLARI NEDENİYLE CENAZE UÇAKLA SİVAS’A GETİRİLDİ
ŞIRNAK’IN CİZRE İLÇESİNDE 16 ARALIK TARİHİNDE PKK’LI TERÖRİSTLERİN SALDIRISINDA AĞIR YARALANARAK TEDAVİ GÖRDÜĞÜ GATA’DA ŞEHİT DÜŞEN 43 YAŞINDAKİ ÖZEL HAREKAT POLİSİ ATİLLA GÜNEŞ MEMLEKETİ NİKSARDA TOPRAĞA VERİLDİ.

 

Tokat 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Samet Pişkin’in cenazesinin acısını yaşarken bir şehit haberi ile daha sarsıldı. Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaklaşık 6 gün önce PKK’lı teröristlerin saldırısında ağır yaralanarak tedavi gören evli ve 2 çocuk babası Atilla Güneş’in şehit haberi Bitlis’te şehit olan Samet Pişkin Niksar ilçesinde toprağa verildiği saatlerde geldi.

 

Tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi Komutanlığı’nda(GATA) şehit düşen 43 yaşındaki Özel Harekat Polisi Atilla Güneş’in cenazesi Ankara’da düzenlenen törenin ardından askeri uçakla memleketi Tokat’a gönderildi. Yoğun sis nedeni ile Sivas Havalimanı’na getirilen şehidin cenazesi karayolu ile memleketi Tokat’ın Pazar ilçesine getirildi. Pazar Kaymakamlığı önünde düzenlenen törene şehidin eşi Sibel, oğulları 10 yaşındaki Doğan, 18 yaşındaki Alperen ve yakınları başta olmak üzere binlerce vatandaş katıldı.

Şehidin eşi Sibel Güneş, oğullarına sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin cezaevindeki abisi Bülent Güneş de özel izinli olarak çıktığı cezaevinden cenazeye katıldı. İl Müftüsü Ahmet Erdem tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrasında şehidin cenazesi meslektaşları tarafından ebediyete uğurlanmak üzere omuzlarda taşındı. Şehidin oğlu Alperen babasının tabutuna omuz vererek gözyaşı döktü. Şehidin cenazesi Menteşe köyünde toprağa verildi.

Bir cevap yazın