TOKİ İÇİN 2.500 KİŞİ BAŞVURU YAPTI

TOKİ İÇİN 2.500 KİŞİ BAŞVURU YAPTI
TOKİ KONUTLARINA BAŞVURMAK İSTEYEN EMEKLİLER; 500 TL ENGELİNE TAKILDI!

BAŞBAKANLIK TOPLU KONUT İDARESİ´NİN (TOKİ) ‘EMEKLİYE İKİNCİ BAHAR PROJESİ´ KAPSAMINDA YENİMAHALLE´YE YAPACAĞI 184 KONUT İÇİN GERÇEKLEŞTİRİLEN BAŞVURULAR ŞU ANA KADAR BEKLENENDEN AZ OLDU. ATATÜRK CADDESİ´NDE BULUNAN HALK BANKASI SİVAS ŞUBESİNE ŞU ANA KADAR YAKLAŞIK OLARAK 2 BİN 500 KİŞİ BAŞVURU YAPTI.
Sivas´ta TOKİ konutlarından yararlanmak isteyen emekliler başvuru sırasında talep edilen 500 TL engeline takıldı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi´nin (TOKİ) ‘Emekliye İkinci Bahar Projesi´ kapsamında Yenimahalle´ye inşa edeceği 184 konut için 9 Aralık´ta başlayan başvuru sürecine ilgi beklenenden az oldu. Atatürk Caddesi´nde faaliyet gösteren Halk Bankası Sivas Şubesi yetkililerinden alınan bilgilere göre 184 konut için şu ana kadar yaklaşık 2 bin 500 emekli başvuruda bulundu.
Banka yetkilileri, başvuru sayılarının bu denli az olmasında başvuru sırasında talep edilen 500 TL´nin büyük etkisinin olduğunu tahmin ettiklerini söyledi. Emeklilerin birkaç gün içerisinde aylıklarını alacaklarını ifade eden banka yetkilileri, başvuru sayısının artacağını düşündüklerini belirtti.
Banka yetkilileri, “TOKİ konutları için 500 TL başvuru bedeli alınıyor. Şu ana kadar başvurular beklediğimizden az oldu. Bunda başvuru bedelinin etkili olduğunu düşünüyoruz fakat emekliler bugün yarın emekli maaşlarını alacak. Başvuru sayısının artmasını bekliyoruz. 30 Aralık mesai bitimi son başvuru tarihi” dedi.
Sivas Yenimahalle ‘Emekli Grubu Konut Projesi´ kapsamında TOKİ tarafından inşa ettirilecek olan 184 konut 2+1 olacak. Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra satış fiyatları belirlenecek ve 20 Ocak 2016 tarihinde ‘hak sahibi belirleme´ kurası çekilecek. Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Peşinat ise sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecek.

Bir cevap yazın