TOKİ’DEN HERKESE AÇIK SATIŞ RÜZGARI

TOKİ’DEN HERKESE AÇIK SATIŞ RÜZGARI

TOKİ’DEN HERKESE AÇIK SATIŞ RÜZGARI

 

ALT GELİR GRUBUNUN KONUTA ERİŞİMİNİ KOLAYLAŞTIRAN TOKİ, KURASIZ, BANKASIZ EV SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERE ‘AÇIK SATIŞ’ YÖNTEMİYLE PEK ÇOK ŞEHİRDE FIRSATLAR SUNUYOR

TÜRKİYE İÇİN KAZANÇ VAKTİ DİYEREK KONUT SATIŞLARINDA BÜYÜK HAREKET OLUŞTURAN GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ, ORTA VE ORTA-ÜST GELİR GRUBU İÇİN UYGUN ÖDEME SİSTEMLERİNİ HAYATA GEÇİRİYOR.

 

 

 

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ise alt gelir grubuna yönelik çalışmalarını devam ettirirken, ‘açık satış’ yöntemiyle kura çekilişi olmadan, bankayı aradan kaldırarak farklı gelir gruplarına Türkiye’nin pek çok kentinde yatırım yapma fırsatı veriyor. Ankara’dan Bursa’ya, Sivas’tan Samsun’a, Denizli’den Ordu’ya kadar ülkenin farklı bölgelerindeki projelerde TOKİ, 3 farklı peşinat tutarına göre, 3 farklı taksit imkanı oluşturuyor.

 

TOKİ’nin 26 şehirde 3 bin 81 konutu açık satış türüyle satılıyor. TOKİ’nin alt gelir grubu için hayata geçirdiği ve kurayla sattığı konutlar dışında herkesin erişimi olan açık satış türündeki konutlar, uygun fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. TOKİ, bu konutları 96, 108, 120, 144 ay gibi vade seçenekleriyle satıyor. Bu 3 bini aşkın konut içinde en düşük satış fiyatı 80 bin liradan başlarken, yine en düşük taksit tutarı ise 323 lira olarak uygulanıyor.

 

Başvuru önceliğine göre satışı yapılan konutlar için anlaşmalı bankaya yapılacak peşinat ödemesi ardından taksitlendirme işlemi TOKİ bünyesinde yapılıyor. Taksit ödemeleri ise konutun tesliminden sonra başlıyor. Bu kapsamda yapılan satışlarda peşinat oranları ise yüzde 10, yüzde 20, yüzde 25 olmak üzere çeşitleniyor.

Kategori: HABERLER

1041 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.