TURİZMCİLER 1 TEMMUZ’U İŞARET EDİYOR

TURİZMCİLER 1 TEMMUZ’U İŞARET EDİYOR

 Pandeminin en çok etkilediği iş dallarından biri olan turizmde kademeli normalleşme ile yaralar sarılıyor. Birçok sıkıntı yaşayan turizm sektörünün bu süreç sonrasında yaklaşık 3-4 yıla yakın bir süre etkileneceğini söyleyen seyahat acentesi işletmecileri  tam kapanmanın ardından rezervasyon satışlarında patlama yaşadıklarını, ancak Türk halkının tahminen 1 Temmuz’da yani Rus pazarının açılmasından önce tesislerde yerlerini ayırtmaları gerektiğini aktardı.

Bu süreçte fiyatların yüksek oranda artacağını öngördüklerini belirten acente yetkilileri ,  fiyatların dış pazara oranla Euro’nun yüksek olmasından dolayı iç pazarda çok daha uygun olduğunu vurguladı.

Tam kapanmada erken rezervasyonda yoğun bir şekilde otel ve rezervasyon talebi olmadığını, ancak tam kapanmanın ardından inanılmaz derecede bir rezervasyon patlaması yaşadıklarını belirten turizm seyahat acentesi işletmecileri  günlük oda satışında yüzde 200 veya 300 gibi bir artış oldu açıklmaasında bulundular.

 Tesisleri kullanacak olan vatandaşların rezervasyonlarını otele girmeden önce 3 güne kadar değiştirebildiklerini vurgulayan Er, “Son üç güne kadar ücretsiz iptal garantisi vardır. Boşu boşuna sigorta ücreti ödemeyin şeklinde uyarılarda bulundular.

admin

Bir cevap yazın