TÜRK SAĞLIK-SEN’DEN HASTANE TEPKİSİ

TÜRK SAĞLIK-SEN’DEN HASTANE TEPKİSİ

İKİ HASTANENİN BİRLEŞTİRİLECEĞİ İDDİALARINA TEPKİLER SÜRÜYOR

 

BÖLGE HASTANESİ OLARAK YAPIMINA BAŞLANILAN ANCAK NUMUNE HASTANESİ OLACAĞI SÖYLENEN HASTENEYE DEVLET HASTANESİNİN DE TAŞINACAĞI İDDİALARINA TEPKİLER SÜRÜYOR. TÜRK SAĞLIK SEN BAŞKANI HAMZA BİNİCİ KALEYE KORİDOR AÇMAK ÇOK ELZEM BİR KONUMU” DİYEREK DURUMA TEPKİ GÖSTERDİ.

 

Türk sağlık sen Sivas şubesi; Sivas devlet hastanesi ile numune hastanesinin birleştirilmesi hakkında ki son dönemde çıkan haberlerle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

 

Şube binasında basın mensuplarına açıklama yapan Türk sağlık-sen Sivas şube başkanı Hamza binici “Sivas devlet hastanesi ile numune hastanesinin birleştirilmesi gündeme geliyor kaleye koridor açmak çok mu elzem bir iştir ne amaçlanıyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

 

Sivas devlet hastanesinde yıllık yaklaşık 20 bin hastanın yatarak tedavi gördüğünü ve yaklaşık 22 trilyon para harcanarak yapılDIĞINI BELİRTEN BİNİCİ ŞU ŞEKİLDE KONUŞTU:

 

Sivaslı ne yaptı ki buna layık görülüyor diyen BİNİCİ SÖZLERİNİ ŞU ŞEKİLDE SÜRDÜRDÜ:

 

Hamza binici türk sağlık sendikası olarak sivas devlet hastanesinin kapatılmaması için elimiziden geleni yapacağız bunun içinde bir imza kampanyası başlatacağız dedi.

Bir cevap yazın