‘TÜRKİYE GÜVEN HUZUR ‘ UYGULAMASI YAPILDI

‘TÜRKİYE GÜVEN HUZUR ‘ UYGULAMASI YAPILDI

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından suçların önlenmesi ve suçluların yakalanması amacıyla il merkezindeki kapalı ile açık eğlence mekânları, kafeteryalar, caddeler, ara sokaklarda ve şehrin giriş çıkış noktalarında geniş çaplı asayiş uygulaması gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde akşam saatlerinde başlayan ‘TÜRKİYE GÜVEN HUZUR ‘ uygulaması kapsamında, Sivas’ta 56 ekip ve 262 polisin katılımıyla sabit yol uygulaması ve eğlence mekânları ile umuma açık yerlerde denetim yapıldı. Yapılan uygulama 3G ile emniyet genel müdürlüğüne de canlı olarak gönderildi.

Uygulamaya, narkotik, mali, terör, kaçakçılık ve organize, özel harekât, çevik kuvvet ile trafik ekiplerinin de bulunduğu polisler katıldı.

Uygulamada bin 568 kişinin kimlik sorguları yapılırken yakalaması bulunan hakkında arama kararı bulunan 1 kişi gözaltına alındı.

422 araçta inceleme yapılırken 25 araca çeşitli sebeplerden ceza kesildi. 9 araç ise trafikten men edildi.

Uygulama kapsamında İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy ile birlikte Sivas-Ankara karayolu üzerinde ve tren garı önünde gerçekleştirilen asayiş uygulamasını yerinde inceleyen Vali Davut Gül, emniyet mensuplarına çalışmalarında başarılar diledi.

Gül, halkın can ve mal güvenliği korumak için gece, gündüz çalışan emniyet güçlerinden huzur ve sükûnetin sağlanması için gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi.

Bir cevap yazın