VALİ YILMAZ ŞİMŞEK İLİMİZDE YAPIMI DEVAM EDEN YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ

VALİ YILMAZ ŞİMŞEK İLİMİZDE YAPIMI  DEVAM EDEN YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ

VALİ DR. ŞİMŞEK İLİMİZDEKİ YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ

SİVAS VALİSİ DR. YILMAZ ŞİMŞEK VE BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ BİLGİN, İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ, AŞIK VEYSEL İLKOKULU-ORTAOKULU VE ÖĞRETMEN EVİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız ve ilgili kurum temsilcileri ile birlikte ilimizde çalışmaları devam eden 1071 yatak kapasiteli Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Danişment Gazi Mahallesi TOKİ konutları içerisinde yapımı tamamlanan ve son düzenlemelerin yapıldığı Aşık Veysel İlkokulu/Ortaokulu ile Yüceyurt Mahallesi’nde 6 katlı, 210 yataklı ve içerisinde çok sayıda donatıyı bulunduran öğretmenevi inşaatında incelemede bulundu.

Aşık Veysel İlkokulu/Ortaokulu’nda açıklamalarda bulunan Vali Dr. Yılmaz Şimşek, bugünkü mesaisini ilimizde devam eden yatırımlara ayırdığını söyleyerek, Aşık Veysel’in ismi okulumuzda yeniden yaşatılmış olacak.” dedi.

Okula aşık geleneğinin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Aşık Veysel’in adının verildiğini söyleyen Vali Dr. Şimşek, “Aşık Veysel, bu topraklarda doğmuş ve büyümüş, sadece ilimizin ve ülkemizin değil dünyanın da bir değeri dedi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, Yeni yol açma ve kanalizasyon işlemlerinin Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü söyleyerek  Şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

Bir cevap yazın