VEKALETLE KURBAN KESİM BEDELİ BELİRLENDİ

VEKALETLE KURBAN KESİM BEDELİ BELİRLENDİ

 Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş, “2021 yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu” tanıtım toplantısına katıldı.

Diyanet İşleri Vakfı’nda düzenlenen toplantıda konuşan Prof. Dr. Erbaş, “Kuruluşundan bugüne Türkiye Diyanet Vakfımız, dünyayı iyilik değiştirecek inancıyla aziz milletimizin hayır köprüsü olarak nice güzel hizmetlere vesile olmuştur. Ülkemizde, İslam coğrafyasında ve tüm yeryüzünde iyiliğin sembolü bir kuruluş haline gelmiştir” dedi.

Geçen yıl 557 bin 311 hisse kurbanın yurt içinde 430 kesim noktasında, yurt dışında ise 74 ülkede kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığı bilgisini veren Erbaş, “Bu sene de vekaletle kurban kesim organizasyonu kapsamında ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine ve dünyadaki mazlum, mağdur ve muhtaçlara milletimizin iyilik eli büyük bir titizlikle ulaştırılacaktır dedi.

Bu yıl vekaletle kurban kesim organizasyonu için hazırlıkların sürdüğünü bildiren Erbaş, “Vekalet yoluyla kurban çalışmalarımız kapsamında Türkiye’de 81 il 922 ilçede, yurt dışında ise 100 civarında ülke 280 bölgede mazlum ve muhtaç kardeşlerimize halkımızın yardım elini ulaştıracağız inşallah” dedi.   

 Türkiye Diyanet Vakfınca bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde bin 125 TL, yurt dışında ise 925 TL olarak belirlendiğini açıklayan Erbaş“Vatandaşlarımız, www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden çevrimiçi bağış yapabileceklerdir dedi.

admin

Bir cevap yazın