“VELİ REHBERLİK HİZMETİ PROJESİ” İLE 1. OLDULAR

“VELİ REHBERLİK HİZMETİ PROJESİ” İLE 1. OLDULAR

“VELİ REHBERLİK HİZMETİ PROJESİ” İLE 1. OLDULAR

SİVAS İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HAZIRLANAN “VELİ REHBERLİK HİZMETİ PROJESİ” MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ YARIŞMASI’NDA TÜRKİYE 1.Sİ SEÇİLDİ.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Veli Rehberlik Hizmeti Projesi” Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Yarışması’nda Türkiye 1.si seçildi.

 

Sivas Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas’a birincilik getiren proje ile ilgili yaptığı açıklamada, “Veli Rehberlik Hizmeti Projemizin amacı; ilimizde bulunan resmi ve özel, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki çocuklarımızın anne ve babalarını, çocuğunun eğitim öğretim yaşantısı ya da gelişim dönemi problemleriyle ilgili danışmanlık hizmeti alabileceği, alanında uzman rehber öğretmenlerimizle ücretsiz ve online olarak buluşturmaktır. Dedi.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın en prestijli ödülü olan Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’nde önce bölge ardından Türkiye birinciliğini elde ettiğini belirten Savaşçı, “Türkiye genelinde 4 bin 841 projenin yarıştığı, 151 projenin saha incelemesine kaldığı ve 62 projenin bölge ödülü almaya hak kazandığı yarışmada projemiz, yapılan değerlendirmeler sonucunda hem bölge hem de bakanlık ödülüne layık görülerek Türkiye birincisi olmuştur. Dedi.

Kategori: HABERLER

163 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.