YAZICIOĞLU DAVASINDA DELİL YETERSİZLİĞİNDEN BERAAT

YAZICIOĞLU DAVASINDA DELİL YETERSİZLİĞİNDEN BERAAT

 YAZICIOĞLU DAVASINDA DELİL YETERSİZLİĞİNDEN BERAAT  

BBP GENEL BAŞKANI MUHSİN YAZICIOĞLU VE ARKADAŞLARININ HELİKOPTERİN DÜŞMESİ SONUCU VEFAT ETTİĞİ OLAYLA İLGİLİ GAZETECİYE AÇILAN “DELİL KARARTMA VE YALAN BEYAN” DAVASINDA DELİL YETERSİZLİĞİNDEN DOLAYI BERAATINA KARAR VERİLDİ  

Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, yol arkadaşları ve  İsmail Güneş’in Kahramanmaraş’ta bindikleri helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybettiği olayın aydınlatılması için açılan davada sona gelindi.

2019 yılında BTK tarafından açıklanan HTS kayıtlarında, helikopterin düştüğü tarihte Sivas’ta gazetecilik yapan E.K’nın cep telefonu ile helikopterin düştüğü gün İsmail Güneş’e ait telefonla 16 kez 14,5 dakikalık görüşme yaptığı ileri sürülmüştü.

HTS kayıtlarının ortaya çıkmasının ardından Yazıcıoğlu ailesinin E.K. hakkında Sivas 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde “delilleri karartma ve yalan beyanda bulunma” suçlaması ile açılan davaya devam edildi.

Bugün görülen duruşmaya taraf avukatları, merhum Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ve partililer katıldı.

Sanık Emre Kara ise duruşmaya katılmadı. Emre Kara’nın HTS kayıtlarına göre 26 Mart 2009 tarihinde saat 09.08 ve 09.37 saatleri ile 27 Mart 2009 günü saat 17.52’da İsmail Güneş ile görüştüğü ileri sürüldüğü duruşmada ilgili GSM firmalarından sadece geçmiş 2 yıl detaylarına ulaşılabildiği için mahkeme tarafından delil yetersizliğinden dolayı Emre Kara’nın beraatına karar verdi.

haber

Bir cevap yazın