YAZICIOĞLU ÖLÜMÜNÜN 6. YILINDA SİVAS’TA ANILDI

25 Mart 2009 tarihinde seçim gezisinden dönerken bindikleri helikopterin Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi yakınlarında düşmesi sonucu hayatını kaybeden BBP’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, BBP Meclis üyesi adayı Murat Çetinkaya, Muhabir İsmail Güneş ve pilot Kaya İstektepe, ölümlerinin 6’ıncı yılında Sivas’ta anıldı.
BBP Sivas İl Başkanlığı tarafından düzenlenen program Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP İl Başkanı Uğur Bulut, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ve kazada ölenlerin yakınları katıldı.
Program helikopter kazasında ölenler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Ardından kazada hayatını kaybedenlerin görüntülerinden oluşan slayt gösterilerek dua edildi.
Programın açılış konuşmasını yapan Büyük Birlik Partisi İl başkanı Uğur Bulut, kazadan 6 yıl geçmesine rağmen devletin bunun bir kaza mı yoksa suikast olduğuna dair net bir açıklama yapamamasına tepki gösterdi ve faillerin elini kolunu sallayarak gezdiğini dile getirdi.

Ardından konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ise; hala adalet sahibi insanların olduğuna inanıyorum. Hala bu duyguyu yaşayan savcıların ve hâkimlerin olduğuna inanıyorum. Bu olayda elbet bir gün aydınlanacaktır. Ve onu aydınlatmayanlar bu dosyanın altında kalacaklardır” dedi.

Bir cevap yazın