‘YEŞİL YERLEŞKE’ İÇİN START VERİLDİ

Cumhuriyet Üniversitesi havaların ısınmaya başlaması ile kampus alanının yeşillendirilmesi için ‘Yeşil Yerleşke’ çalışmalarının da startını verdi.

İlk olarak yeni rektörlük binasının etrafında ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmalarına başlanırken, gerek öğrenciler, gerekse akademisyen ve idari personelin huzurla vakit geçirebilecekleri alanların oluşturulması adına peyzaj çalışmalarına hız verildi. Türkiye’nin en büyük yerleşkelerinden biri olan üniversite lojmanlarında kalan öğretim elemanlarının aileleri ile birlikte vakit geçirebileceği, temiz hava ve doğanın tadına varacağı yaşam alanı oluşturmak için hobi bahçeleri çalışmalarına da başlandı. Cumhuriyet Üniversitesi lojmanları çevresinde atıl, bakımsız ve adeta kullanılmayan fazla malzeme ve eşyalardan mütevellit bir takım problemlerin yaşanmasına neden olan alanda oluşturulacak hobi bahçelerinde her türlü meyve- sebze ve çiçek yetiştirilip organik tarım içinde elverişli hale getirilecek.

Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız’ın talimatıyla planlanan hobi bahçeleri, doğa ile bütünleşmenin yanı sıra lojmanlarda kalan akademisyen ve personel için üniversitenin sadece bir iş ve sağlık alanı değil yorgunluk ve streslerini doğayla buluşarak atabilecekleri yaşam alanı olarak düşünülüyor.

admin

Bir cevap yazın