YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA…KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERİN HABERLERİNE İTİBAR ETMEYİN.VATANDAŞLARIMIZIN KESİNLİKLE HASARLI BİNALARA GİRMEMELİ

YETKİLİLERDEN AÇIKLAMA…KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERİN HABERLERİNE İTİBAR ETMEYİN.VATANDAŞLARIMIZIN KESİNLİKLE HASARLI BİNALARA GİRMEMELİ

KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERİN HABERLERİNE İTİBAR ETMEYİN

VATANDAŞLARIMIZIN KESİNLİKLE HASARLI BİNALARA GİRMEMELİ

AFAD DEPREM RİSK VE AZALTMA GENEL MÜDÜRÜ PROF ORHAN TATAR, KAHRAMANMARAŞ ELBİSTAN’DA 7,6 BÜYÜKLÜĞÜNDE BAĞIMSIZ YENİ BİR DEPREM MEYDANA GELDİĞİNİ BELİRTEREK, “BÖLGEDE CİDDİ BİR DEPREM AKTİVİTESİ VAR. UZUN SÜRE DEVAM EDECEKTİR. ARTÇI SARSINTILAR EN AZ 1 YIL KADAR DEVAM EDECEKTİR. VATANDAŞLARIMIZ KESİNLİKLE HASARLI BİNALARA GİRMESİNLER” DEDİ.

AFAD merkezinde son depreme ilişkin açıklama yapan Prof Orhan Tatar, birbirinden bağımsız, birbirini tetikleyen deprem meydana geldiğini belirterek, “Kandilli Rasathanesi Kahramanmaraş Pazarcık depreminin büyüklüğünü revize ederek 7.7 olarak duyurdu. Dolayısıyla burada en çok dikkat edilmesi gereken husus, vatandaşlarımızın kesinlikle hasarlı binalara girmemelerini rica ediyoruz dedi.

Tatar, Sosyal medyada ve diğer kanallarda kötü niyetli kişiler devreye giriyor. Vatandaşlarımızın aklını karıştıracak akıl dışı bilim dışı açıklamalarda bulunuyorlar” bu haberlere itibar edilmesin dedi.

Bir cevap yazın