YILDIZ DAĞI’NDA KAR YAĞIŞI SEVİNDİRDİ

Sivas merkeze 58 kilometre mesafede olan 2 bin 552 rakımlı Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde dün akşam saatlerinden itibaren başlayan ve aralıksız devam yoğun kar yağışı sabaha kadar etkili oldu. Yağışın ardından pistlerdeki kar kalınlığı 75 santimetreye ulaşırken bazı bölgelerde ise 1 ila 1,5 metre arasında değişiklik gösterdi.
Kayak severlerin yüzünü güldüren kar yağışının ardından merkezde bulunan tüm kayak pistleri snowtrack (paletli kar aracı) ile düzeltilip sertleştirilerek kayak için ideal hale getirildi. Ülkemizde en fazla kar kalınlığına sahip kayak merkezlerinden birisi haline gelen Yıldız Dağı’nda, kar kalitesi ise dikkatlerden kaçmadı.
Kış turizminde söz sahibi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, ulaşım açısından ise 24 saat güvenli seyahat etme imkânı sağlıyor. Tesislerin bulunduğu Yıldız yolu İdaremiz Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki ekipler tarafından 24 saat açık tutulup, tuzlama çalışmaları sürdürülürken, sürücülerin de herhangi bir buzlanma olayına karşı da dikkatli olunması isteniliyor.

Bir cevap yazın