YILDIZELİ İLÇESİNE 235 ADET ÇÖP KONTEYNERİ ALINDI . İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI HAKAN AKKAŞ “AMACIMIZ KIRSALDA TEMİZ VE YAŞANABİLİR ORTAM OLUŞTURMAK”

YILDIZELİ İLÇESİNE 235 ADET ÇÖP KONTEYNERİ ALINDI . İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI HAKAN AKKAŞ  “AMACIMIZ KIRSALDA TEMİZ VE YAŞANABİLİR ORTAM OLUŞTURMAK”

YILDIZELİ İLÇESİNE 235 ADET ÇÖP KONTEYNERİ ALINDI

AKKAŞ”AMACIMIZ KIRSALDA TEMİZ VE YAŞANABİLİR ORTAM OLUŞTURMAK”

KÖYLERE HİZMETTE ŞİMDİ SIRA TEMİZLİKTE” PROJESİYLE YILDIZELİ’NE 235 ADET ÇÖP KONTEYNERİ ALINDI.

Sivas İl Özel İdaresi, 2015 yılında uygulamaya başlanan “Köylere Hizmette Şimdi Sıra Temizlikte” projesini başarıyla sürdürmeye devam ediyor.

1234 köy ve 621 mezrada evsel atık ve katı atık toplama çalışmalarını yürüten İl Özel İdaresi, Yıldızeli ilçesinde temiz bir çevrenin oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla 235 adet çöp konteyneri alımı gerçekleştirdi.

Programa; Genel Sekreter  Kadir Algın, Yıldızeli İlçe Kaymakamı Şeref Gülyer, İl Genel Meclisi Başkanımız Hakan Akkaş, Yıldızeli Belediye Başkanı Mehmet Sabit Karakaş, Yıldızeli İl Genel Meclisi Üyeleri, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ahmet Yiğit ve İlçe Özel İdare Müdürü Necati Doğan katıldı.

Törende konuşan Kadir Algın, 2021 yılı itibariyle kırsalda çevreye zarar veren 30 bin ton çöpün toplanarak bertaraf edildiğini söyledi.

Algın, Bugün burada ilçemizin ihtiyacı olan konteynerleri dağıtmak için bir araya geldik. Yıldızeli ilçesinde yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ise kırsalda vatandaşlarımızın taleplerini dinlemeye devam ettiklerini dile getirerek,  çalışmalarının devam ettiğini belirterek  emeği geçenlere teşekkür etti.

haber

Bir cevap yazın